Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Koncert charytatywny „Nie jesteś sam!”. PZS pomaga potrzebującym dzieciom ze Świebodzic

Autor admin
Data utworzenia: 04 grudzień 2013, 10:16 Wszystkich komentarzy: 0


Koncert charytatywny „Nie jesteś sam!”. PZS pomaga potrzebującym dzieciom ze Świebodzic

Już od ponad 20 lat uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie pomagają chorym dzieciom w Świebodzicach. Przywożą im paczki, nie tylko mikołajkowe oraz mnóstwo radości i pogody ducha. W dniu wczorajszym w auli szkoły przy ul. Witosa odbył się koncert charytatywny „Nie jesteś sam!”, który rozpoczyna mikołajkowe działania niosące pomoc potrzebującym dzieciom ze Świebodzic.

Dom Pomocy Społecznej w Świebodzicach zamieszkują chłopcy w różnym wieku. Ośrodek prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych od blisko 70 lat kiedy to siostry zorganizowały w tym miejscu sierociniec dla sierot wojennych. W 1954 r. władze państwa nakazały przekwalifikowanie sierocińca na dom dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Na chwilę obecną w Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach przebywa ok. 60 chłopców.


Wczoraj, tj. 3 grudnia 2013 r. w auli szkoły przy ul. Witosa odbył się koncert charytatywny „Nie jesteś sam!”, który przygotowali uczniowie szkoły. Na scenie z występami wokalnymi zaprezentowały się uczennice i uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół, usłyszeliśmy zyskujący coraz większą popularność w mieście zespół Rok Starsi oraz bawiliśmy przy skeczach szkolnego kabaretu „Na czworaka”. Dodatkowo uczniowie wchodzący w skład grupy kabaretowej zorganizowali dla publiczności licytację gadżetów przywiezionych z Przeglądu kabaretów w Turku. „Pod młotek” poszło m. in. etui na płyty, pamiątkowe breloczki, stojaki do zdjęć, a nawet perfuma. Łącznie w trakcie licytacji udało się zebrać blisko 100 złotych.


W imieniu dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach dziękujemy wszystkim, którzy wspierają tą szczytną, coroczną inicjatywę uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.