Query error chojnow.pl - Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta... Strojenie choinki w Rynku (Aktualizacja #3)
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta... Strojenie choinki w Rynku (Aktualizacja #3)

Author: admin
Creation date: 05 December 2013, 12:35 All comments: 29


Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta... Strojenie choinki w Rynku (Aktualizacja #3)

Choinka stojąca w samym centrum chojnowskiego Rynku dziś od około godziny 10.00 zaczęła przyjmować na swoje gałęzie pierwsze ozdoby. Pojawiły się wielkie bombki, bałwaniki, białe gwiazdy. Są to ozdoby przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz zajęć plastycznych prowadzonych w pracowni MOKSiR. W piątek do głosu dojdą chojnowskie przedszkolaki, które dokończą dzieła.

Piątkowe strojenie drzewka rozpocznie się około godziny 11.30. 6 grudnia przedszkolaki zawieszą na gałązkach własnoręcznie przygotowane ozdoby. MOKSiR zaprasza również rodziców wraz z dziećmi nie uczęszczającymi do przedszkoli na spotkanie w mieście.

Poza wspaniałą zabawą w strojenie choinki na najmłodszych chojnowian czeka wielka niespodzianka – w Rynku pojawi się Mikołaj, który przygotował dla dzieci słodkie prezenty!


Aktualizacja (6.12.13, godz. 12.50)

Na stronie internetowej MOKSiR pojawił się komunikat w sprawie przełożenia dzisiejszego ubierania choinki w Rynku. Oto jego treść:


W związku z porywistym wiatrem planowane na dziś, tj. 6 grudnia strojenie choinki w Rynku przez najmłodszych chojnowian przekładamy na poniedziałek 9 grudnia na godz. 11.30. Mamy nadzieję, że wiatr nie zdmuchnie Mikołaja, więc on także powinien się pojawić.


Aktualizacja #2 (9.12.13)

Po raz kolejny pogoda pokrzyżowała plany przedszkolakom. Poniżej komunikat ze strony MOKSiR.


Pogoda płata nam figle... Ponownie jesteśmy zmuszeni, po uzgodnieniach z miejskimi przedszkolami, przełożyć dokończenie strojenia miejskiego drzewka w Rynku. Prawdopodobnie na czwartek 12 grudnia, kiedy już ma być bezwietrznie i bez opadów deszczu... Zobaczymy.


Aktualizacja (12.12.13) - Strojenie choinki przez najmłodszych

Dziś nareszcie udało się najmłodszym mieszkańcom Chojnowa wybrać na Rynek i przystroić choinkę. Pierwsze próby zniweczyła aura, która nie pozwoliła ubrać świątecznego drzewka zgodnie z planem. W dzisiejsze przedpołudnie przedszkolaki dokończyły ozdabianie choinki. Pogoda sprzyjała, bezchmurne niebo, świecące słońce pozwoliły na finalizację przygotowań przedświątecznych.

Comments

Fajna słowiańska tradycja z tą choinką niestety mitologia rzymskokatolicka przejął ten zwyczaj w XVI wieku dla własnych potrzeb podobnie jak wiele innych zwyczajów rodzimych wierzeń Słowian.Proszę poczytać o Święcie Godowym (21-22 grudnia), gdzie pod choinką lądowały prezenty dla najmłodszych a zwyczaj pozostawiania jednego wolnego nakrycia podczas wilgli to też nasz rodzimy zwyczaj tylko kiedyś było to miejsce wolne dla ducha.Podobnie sprawa ma się ze ścielenim słomy pod obrus.Podłaźniczkę – gałąź jodły, świerku lub sosny podwieszaną pod sufitem, nad drzwiami lub oknem.Współcześnie obchody te są nadal kultywowane w okresie przesilenia zimowego np. przez formalne zarejestrowane związki wyznaniowe, odwołujące się do rodzimej wiary Słowian.
report comment
Wolnoć Tomku w jego domku...

Ty se możesz w swoim domu nawet Babę Jagę postawić i na niej bombki wieszać... Też pochodzi od Słowian...
report comment
Jesteś bezdomny i mieszkasz na rynku czy piszesz w imieniu urzędu ? zresztą po co ty do mnie piszesz ? Gdzie inwektywy i obrażanie ? to do są sądu się nie nadaje ! pokaż "klasę" w swoim stylu :) licze cały czas na ciebie.Jeśli myślisz że tobie odpuszczę to jesteś w wilekim błędzie.
report comment
Jesteś bezdomny i mieszkasz na rynku czy piszesz w imieniu urzędu ? zresztą po co ty do mnie piszesz ? Gdzie inwektywy i obrażanie ? to do są sądu się nie nadaje ! pokaż "klasę" w swoim stylu :) licze cały czas na ciebie.Jeśli myślisz że tobie odpuszczę to jesteś w wilekim błędzie.
report comment
Piszę w imieniu Chojnowian. Każdy twój szmatławy post bedzie tutaj odpowiednio skomentowany.
A pod choinkę polecam słownik ortograficzny, bo z takim nieukiem wstyd nawet dyskutować...
report comment
Bardzo mnie cieszą twoje wpisy na mój temat.Mam nadzieję że popiszesz się jeszcze nie jeden raz i przebijesz dotychczasowe chamstwo.
report comment
Chamstwo to twoja tu obecność na forum i obrażanie Chojnowian. I to menatlne guano, które się z twych postów tu wylewa... Bleeee....
report comment
Słabo ! musisz się postarać bardziej, wiem że ciebie na to stać.Oczywiście piszesz w imieniu wszsytkich Chojnowian :) jak cię spotakm poproszę ciebie abyś mi to wszystko powtórzył.Pamiętaj też że to co piszesz świadczy tylko o tobie.
report comment
Makakigi takie obrażanie nic nie daje ,a tylko może zaszkodzić.
report comment
Pani Admin powinna usunąć takie komentarze .
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.