Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 05 grudzień 2013, 13:51 Wszystkich komentarzy: 0


Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie

W dniach 11-12 grudnia br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Koło Naukowe Młodych Medyków, studenci z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego oraz Fundacja DKMS Wspólnie Przeciw Białaczce.

Ogólnopolska akcja rejestracji studentów w roku akademickim 2013/2014 odbędzie się pod hasłem „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”. Blisko 200 organizatorów z 43 miast Polski robi wszystko, aby jak najwięcej studentów odpowiedziało na apel Fundacji DKMS Polska i zarejestrowało się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych.

W Polsce co godzinę ktoś kolejny dowiaduje się, że ma białaczkę. Chorują małe dzieci, młodzież, dorośli. Aktualnie w naszym kraju zarejestrowanych jest pół miliona osób, z czego ponad 390 tysięcy w bazie Fundacji DKMS. To jednak wciąż za mało, żeby pomóc wszystkim potrzebującym.

Akcja odbywać się będzie w godzinach: 11:00 - 18:00 w budynku A Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy (hol obok szatni).

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.