Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

"Zosia z ulicy Kociej" odwiedziła Chojnów. Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

Autor admin
Data utworzenia: 06 grudzień 2013, 12:34 Wszystkich komentarzy: 0


"Zosia z ulicy Kociej" odwiedziła Chojnów. Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

Agnieszka Tyszka jest autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jej cykl „Zosia z ulicy Kociej” zdobywa serca czytelników z całej Polski. Również w Chojnowie znaleźć można wielu miłośników twórczości urodzonej w Toruniu pisarki. Dziś, tj. 6 grudnia 2013 r. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki w Chojnowie wraz z Miejską Biblioteką Publiczną przygotował dla najmłodszych czytelników wielką niespodziankę - zaprosił ich na spotkanie autorskie z panią Agnieszką Tyszką.

Mimo, że Agnieszka Tyszka jest autorką książek dla dzieci wielu dorosłych doskonale bawi się czytając jej dzieła. Pisze powieści, bajki, opowiadania, słuchowiska radiowe i scenariusze teatralne. 8 lat temu otrzymała prestiżową Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za "Róże w garażu”.


Chojnowianie mogą zapoznać się z jej twórczością dzięki zbiorom Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wnioskując po spotkaniu autorskim wielu z nich to uczyniło. Losy „Zosi z ulicy Kociej” były im szczególnie bliskie. Ostatnia jej część z podtytułem „Na zimę” była głównym tematem piątkowej dyskusji. Zresztą pogoda za oknem doskonale wpasowała się do tytułu. Zosia, główna bohaterka książki czeka na ferie świąteczne, Wigilię. Blisko godzinę trwały rozmowy pani Agnieszki z uczniami chojnowskich szkół na temat zbliżających się świąt, zwyczajów, prezentów. Dzieci chętnie odpowiadały na liczne pytania zadawane przez pisarkę. Pani Agnieszka wyjaśniła również młodym czytelnikom wiele nurtujących ich kwestii. Opowiadała o tym jak długo pisze książki, o czasie jaki przeznacza na twórczość, czym zajmują się jej dzieci, dlaczego praca w domu jest trudniejsza niż ta w firmie oraz jak przemyca cząstkę swojego życia w losach bohaterów jej książek.


Na koniec spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek zdobione grafiką znaną z „Zosi z ulicy Kociej” na których mogły otrzymać autografy pisarki. Była to też doskonała okazja by uzupełnić swoją domową biblioteczkę kupując brakujące pozycje autorstwa bohaterki mikołajkowego spotkania autorskiego.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.