Query error chojnow.pl - Zakrapiany wtorek – czterech kierowców pod wpływem alkoholu
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zakrapiany wtorek – czterech kierowców pod wpływem alkoholu

Author: admin
Creation date: 11 December 2013, 11:52 All comments: 1


Zakrapiany wtorek – czterech kierowców pod wpływem alkoholu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zaledwie w ciągu jednego dnia zatrzymali czterech kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie upojenia alkoholowego. Kontrole rozpoczęły się wczesnym rankiem, zakończyły zaś późną nocą.

Pierwszy z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany we wtorek o godz. 7 rano na ul. Krętej. W organizmie mężczyzny jadącego Dacią badanie wykazało 2,85 promila alkoholu. Dwie godziny potem funkcjonariusze zatrzymali 33-latka kierującego Toyotą. Wynik badania – 2,35 promila alkoholu w organizmie. 28-letni kierowca z Radomia zatrzymany został około godz. 20.25. prowadził dostawczego Peugeota mając w organizmie 2,43 promila alkoholu. W nocy, po godz. 3.00 18-letni kierujący samochodem Audi zatrzymany został w Chojnowie. Badanie wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie mężczyzny – informuje podinsp. Sławomir Masojć.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Nie wszyscy kierowcy, którzy wsiadają za kółko będąc „pod wpływem” zdają sobie sprawę z faktu, że przy kontroli tracą uprawnienia do kierowania pojazdami, czyli – jak tłumaczy podinsp. Sławomir Masojć – w przypadku kierowców zawodowych wiąże się to z utratą pracy. Jeszcze większa kara czeka kierowców, którzy pod wpływem alkoholu spowodują wypadek drogowy. Wtedy mogą stracić wolność nawet na 12 lat!Comments

panie podinspektorze,tyle teoria,a w praktyce jak wygląda karanie kierowców pod wpływem alkoholu?
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.