Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Gimnazjum nr 2 w Chojnowie laureatem narodowego konkursu "Przyjaźni Środowisku"!!!

Autor Gimnazjum nr 2
Data utworzenia: 17 grudzień 2013, 11:00 Wszystkich komentarzy: 4


Gimnazjum nr 2 w Chojnowie laureatem narodowego konkursu "Przyjaźni Środowisku"!!!

W tym dniu w Centrum Olimpijskim PKOL odbyła się uroczysta Gala XIV edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni środowisku", na której w najliczniej obsadzonej, a co za tym idzie najtrudniejszej do wygrania kategorii "Promotor Ekologii" chojnowskie gimnazjum zostało Laureatem obok takich podmiotów jak Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu, Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej czy Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce.

Narodowy Konkurs Ekologiczny „Przyjaźni Środowisku” organizowany jest już od 14 lat pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Organizatorem Głównym Konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Idea Konkursu opiera się na założeniu, że promowanie obywatelskich postaw proekologicznych ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii, toteż w Konkursie oceniane są zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej, co z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę samorządów, przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych.

Narodowa Rada Ekologiczna bardzo wysoko oceniła działania jakie podejmuje Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie w dziedzinie kształtowania działań i postaw proekologicznych - jako Laureat "Promotora Ekologii" otrzymaliśmy certyfikat i tytuł Promotora Ekologii. Na uroczystej Gali nastąpiła ceremonia wręczenia nagród, wyróżnień i certyfikatów - w imieniu gimnazjum certyfikat i nagrodę odebrał z rąk pani Elżbiety Dzikowskiej dyrektor Andrzej Urban. Z naszego najbliższego terenu nagrodzony został Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski w kategorii Samorząd Przyjazny Środowisku.

W naszej szkole przywiązujemy dużą wagę do działań proekologicznych. Prekursorką w tej dziedzinie jest nauczycielka chemii pani Małgorzata Potaczała i to ona rozpoczęła przed laty tę ścieżkę działalności włączając w projekty coraz większe grupy młodzieży a także aktywizując środowisko lokalne. Słowa uznania należą się także mojej pani wicedyrektor Lucynie Spes, której energia i pomysłowość także przyczyniły się do tego sukcesu. Ze swojej strony staram się zawsze wspierać takie edukacyjnie ważne inicjatywy, które bardzo angażują młodzież przygotowując ich jednocześnie do życia w coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości. Wciąż niezrealizowana jest koncepcja wprowadzenia do programu nauczania przedmiotu "ekologia" i takie też postulaty padły z ust prelegentów. Być może już niedługo zmieniające się pod wpływem działalności człowieka środowisko wymusi systemowe działania edukacyjne na tym polu. Póki co serdecznie dziękuję Burmistrzowi Chojnowa, panu Janowi Serkiesowi oraz naszym radnym za systematyczne wspieranie naszych pomysłów i działań. Jest to pomoc często bardzo wymierna, gdyż od kilku już lat dzięki niej mamy np. dodatkowe godziny na zajęcia ekologiczne finansowane z budżetu miasta, które bez wątpienia również przyczyniły się do tego sukcesu.
Komentarze

GIMNAZJUM NR 2 OD LAT INTERSUJE SIE OCHRONA ŚRODOWISKA. BRAWO!
zgłoś komentarz
Panie Burmistrzu dwie szkoły prześcigają się w walce o uczniów.Do czego pan doprowadził i czemu ma to służyć?Szkoły zamieszczają artykuły jeden po drugim ,aby pokazać,że to ta jedna jest numerem jeden w Chojnowie.To się dzieje za pana przyzwoleniem.Jak długo,do czego to prowadzi?Czas odwiedzić gimnazjum nr 1,bo do dwójki zagląda pan bardzo często.Z wiadomych względów(rodzina pracuje).Lepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzić urząd stanu cywilnego i powiedzieć przepraszam wybacz.
zgłoś komentarz
Urban na burmistrza. :D kampania jest śliiiiczna, taka jak być powinna, czyli PRZEZ DZIAŁANIE (czytaj: pracę) DO WŁADZY a nie przez układy.
zgłoś komentarz
już dosc nauczycieli we wladzach miast.wuefisci sa skonczeni.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.