Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

O bezpieczeństwie w sieci w chojnowskiej "czwórce"

Autor admin
Data utworzenia: 18 grudzień 2013, 10:10 Wszystkich komentarzy: 2


O bezpieczeństwie w sieci w chojnowskiej "czwórce"

Temat bezpieczeństwa w Internecie jest zawsze aktualny. Wraca przy każdej okazji, najczęściej gdy jest już za późno. Właściwych postaw w trakcie przeglądania zasobów globalnej sieci warto uczyć się od dziecka. Z tego założenia wyszli mundurowi z Komisariatu Policji w Chojnowie planując organizację spotkań z uczniami najmłodszych klas z naszego miasta. W poniedziałek, 16 grudnia 2013 r. odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4. Pomagał im Grzegorz Wiszniowski, który Internet zna od podszewki.

Pomysł na wspólne działania Grzegorza Wiszniowskiego i policjantów z Chojnowa narodził się na naszym forum, gdzie ten pierwszy zgłosił chęć pomocy. Propozycja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony funkcjonariuszy policji. Kilkadziesiąt dni później, 16 grudnia 2013 r. doszło do pierwszego spotkania, które odbyło się w chojnowskiej Szkole Podstawowej nr 4. Do małej sali gimnastycznej przybyły dwie klasy.


Pierwsza część spotkania to wyświetlenie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Grzegorza Wiszniowskiego. Pokazując slajdy tłumaczył dzieciom jak poruszać się po Internecie, by nie poznać jego gorszej strony. Poruszył tematy anonimowości w sieci, braku pewności co do tego kto siedzi po "drugiej stronie"i niebezpieczeństw jakie czyhają na popularnych portalach społecznościowych – Facebooku i Naszej Klasie. Przestrzegał przed nieumyślnym podawaniem swoich danych osobowych i zachęcał do korzystania z pomocy rodziców.


Po prezentacji i krótkiej prelekcji głos zabrali policjanci. Opowiadali o sytuacjach z życia wziętych, którymi działali na wyobraźnie dzieci. Te zadawały pytania i chętnie odpowiadały na te, zadawane przez mundurowych.

Pod koniec poniedziałkowego spotkania uczniowie otrzymali gry edukacyjne traktujące o bezpieczeństwie w sieci i atrakcyjne gadżety.
Komentarze

Szkoda że tylko młodsze dzieci mogły z tego skorzystać :( ale może ktoś też pomyśli o dzieciach w starszych klasach.
zgłoś komentarz
Jak dla mnie to świetny pomysł, aby przygotować cały cykl takich wykładów informacyjnych: począwszy od podstawówki, poprzez gimnazja i licea, a skończywszy na rodzicach.
Kolejny raz zapytam o chętnych.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.