Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Maturzyści zatańczyli poloneza w centrum miasta (VIDEO)

Autor admin
Data utworzenia: 07 styczeń 2014, 09:26 Wszystkich komentarzy: 0


Maturzyści zatańczyli poloneza w centrum miasta (VIDEO)

Równym krokiem, na trzy-czwarte, powolnym tempem wokół chojnowskiego Rynku – to nic innego jak polonez tańczony przez tegorocznych maturzystów Powiatowego Zespołu Szkół z naszego miasta. W niedzielny wieczór, tuż przed godziną 19.00 w centrum miasta rozległy się wszystkim znane dźwięki. Tuż przy Dużym Kościele w parach ustawili się uczniowie, by w ten nowatorski sposób uczcić ostatnie miesiące przygotowań do egzaminu dojrzałości.

Styczeń jest czasem studniówek. W tym właśnie miesiącu maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi i nauczycielami bawią się na jedynym w swoim rodzaju balu. Dzień ten jest pełen zwyczajów - obowiązuje czerwona bielizna, nitka na nadgarstku lecz przede wszystkim polonez, tradycyjny taniec rozpoczynający bal studniówkowy.


Na nowatorski pomysł wykonania poloneza wpadli uczniowie i nauczyciele z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. W centrum miasta, gdy zgasły wszystkie światła i rozbłysły świąteczne ozdoby tanecznym krokiem przeszli wokół Rynku w dłoniach trzymając pochodnie.


Uroczystość nieco popsuł padający tego wieczora deszcz. Miejmy nadzieję jednak, że przyniesie on szczęście maturzystom i egzamin dojrzałości będzie dużo prostszy niż taniec w deszczu na śliskiej kostce w Rynku.

Ciekawe czy zgodnie z przesądem uczniowie nie bacząc na elegancję tańca „zmylili nogę” by uzyskać pozytywne wyniki matur...Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.