Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

WOŚP zagra w niedzielę na chojnowskim Rynku

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2014, 15:38 Wszystkich komentarzy: 5


WOŚP zagra w niedzielę na chojnowskim Rynku

Już po raz 22 w całej Polsce zagra największa na świecie orkiestra – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 12 stycznia pod hasłem „Na ratunek” zbierać będziemy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Również Chojnów włączył się do ogólnopolskiej akcji. W tym roku, w związku z remontem budynku MOKSiR impreza przeniesie się pod chmurkę, a konkretnie do Rynku.

Jeszcze dziś słupy informacyjne w całym mieście obklejone będą plakatami zachęcającymi do udziału w akcji, w trakcie której bawiąc się będziemy zbierać pieniądze na szczytny cel. Poza 28 wolontariuszami, których spotkamy na ulicach miasta jak i gminy wesprzeć orkiestrę będziemy mogli w trakcie licytacji, kupując wiele atrakcyjnych przedmiotów. - Z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymaliśmy w tym roku dwie koszulki, obie czarne z nadrukami, przy czym jedna jest tegoroczna, druga z roku poprzedniego, rozmiary to M i L. Po raz pierwszy mamy również paczkę herbaty Lipton, ze specjalnym nadrukiem „orkiestrowym”, kalendarz trójdzielny WOŚP oraz kalendarz kieszonkowy, płytę DVD z zapisem koncertu Justyny Steczkowskiej na Przystanku Woodstock w 2010 r. i podstawka pod notatki – wymienia fanty otrzymane z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dyrektor MOKSiR Stanisław Horodecki. Jednak na tym nie koniec. - Pierwszą rzecz jaką otrzymaliśmy z przeznaczeniem na licytację jest kalendarz wędkarski od Polskiego Związku Wędkarskiego Koła „Skora” Chojnów. Z Urzędu Miejskiego dostaliśmy kilka książek albumowych plus obraz pana Mirosława Zatorskiego. Mamy również trochę deklaracji od lokalnych sklepów, biznesmenów – oni również się dołożą – wymienia dyrektor MOKSiR. Dodatkowo, każdy z nas może włączyć się do akcji. - Jeśli ktoś chciałby przekazać nam coś, co jego zdaniem jest warte licytowania i mogłoby wspomóc Orkiestrę to chętnie z tego skorzystamy – słyszymy. Czas na dostarczenie podarków mamy do niedzieli.

Poza udziałem w licytacji, pieniądze na Orkiestrę przekazać możemy również wrzucając je do puszek 28 wolontariuszy, których spotkamy na ulicach miasta i gminy. - Wolontariusze pojawią się o godzinie 8. Część z nich jest z terenu Gminy Chojnów, toteż nie wszyscy od razu będą chodzić po Chojnowie. Ponieważ gmina również włączyła się w to przedsięwzięcie – mamy dwa zespoły folklorystyczne z gminy, które też się zadeklarowały, w końcu orkiestra gra dla tych młodszych i starszych – chcemy by wolontariusze, którzy są mieszkańcami sołectw zaczęli swoją pracę rano w niedzielę, ale w swoich okręgach. Około południa rodzice przywiozą ich do miasta. Ci którzy są mieszkańcami Chojnowa zaczynają w mieście – tłumaczy nam Stanisław Horodecki. Gdzie spotkamy wolontariuszy, od których nawet za symboliczną złotówkę dostaniemy nalepkę z serduszkiem? W okolicach obu chojnowskich kościołów i marketów. Jeśli pogoda pozwoli, ochotników z puszkami spotkamy również w miejscach typowo spacerowych. Nad wszystkim czuwać będą odpowiednie służby. W mieście spotkamy liczne patrole policji, które zadbają o bezpieczeństwo.

Wolontariusze kwestować będą maksymalnie do godziny 19. - Zakładamy, że pierwsi zejdą na liczenie o godz. 16.00, natomiast ostatni chcemy aby dotarli do Domu Schrama na godz. 19.00. Sukcesywnie, ponieważ w tym roku jest trochę inaczej - każdy wolontariusz będzie rozliczany oddzielnie na swoją kartę wolontariusza. W związku z tym każdy dostanie „opiekuna finansowego” z którym rozliczy puszki, sporządzi protokół – mówi dyrektor MOKSiR.

Główna część imprezy czyli licytacja wzbogacona zostanie prezentacjami artystycznymi zespołów z naszego miasta i gminy. - Występy – tak jak mówiłem wcześniej to m.in. dwa zespoły folklorystyczne – Słowiki ze Starego Łomu i Albinki ze Strupic. Pozostałe atrakcje muzyczne to wykonawcy z Chojnowa. Zespół Rok Starsi, mimo że rok starsi to ciągle młodzi, zespół White Hat, w którym na perkusji gra Mateusz Sieniek i to on jest inicjatorem tego rodzaju brzmień. W następnym zespole – Polish Fiction - również gra Mateusz. Na zakończenie wieczoru Faza Blues, czyli pożegnamy się w bluesowych klimatach. Około 16.20 – mimo niskich temperatur - zdecydowała się wystąpić Gabrysia Zenka, już jej dziękujemy. Zaprezentuje się z krótkim układem tanecznym. Po każdej muzycznej czy też tanecznej prezentacji będziemy licytowali wszystkie gadżety, które już mamy, lub które do nas trafią – zdradza program imprezy Stanisław Horodecki. Zabawa w Rynku trwać będzie najdłużej do godz. 20. - Chcemy się zmieścić najdalej do 19.30. Mamy świadomość, że nie wszyscy mieszkańcy są zainteresowani słuchaniem takiej muzyki. Jest niedziela więc bariery godziny 20.00 na pewno nie przekroczymy – podsumowuje dyrektor MOKSiR.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Chojnowie. 12.01.2014 – Rynek.

15.00 – Słowiki ze Starego Łomu

15.30 – Rok Starsi

16.00 – Albinki

16.20 – Gabrysia Zenka

16.30 – White Hat

17.00 – Polish Fiction

18.00 – Faza BluesKomentarze

Słowiki ze Starego Łomu i Albinki ze Strupic brzmi zachęcająco :) Jak Mnie znajomi pytają kto u Ciebie w Chojnowie występuje podczas Wośp to aż głupio się przyznać :P
zgłoś komentarz
To prawda, jeżeli chodzi o repertuar, to szału nie ma ale pamiętajmy, że nie chodzi w tym wszystkim o lans, tylko o pomoc, dlatego fajnie, że Chojnów w jakikolwiek sposób bierze udział w tym wspaniałym wydarzeniu... :).
zgłoś komentarz
Słowiki ze Starego Łomu i Albinki ze Strupic brzmi zachęcająco :) Jak Mnie znajomi pytają kto u Ciebie w Chojnowie występuje podczas Wośp to aż głupio się przyznać :P
Nie mogę ze śmiechu wyrobić :) :) :) Dobry komentarz :)
zgłoś komentarz
Do poprawy - w White Hat Mateusz Sieniek nie gra na perkusji, a na gitarze i śpiewa. Na perkusji Maciek Fafuła. Mateusz gra na perkusji w Polish Fiction.
zgłoś komentarz
Dzięki,,wolontariuszom"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.