Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Grad goli, mnóstwo emocji czyli I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1

Autor Maciek
Data utworzenia: 03 luty 2014, 11:05 Wszystkich komentarzy: 5


Grad goli, mnóstwo emocji czyli I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1


Hala Sportowa Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie gościła w minioną niedzielę wielu młodych piłkarzy. Wszystko to za sprawą I Halowego Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Dzięki ciężkiej pracy dyrekcji, nauczycieli, Krzysztofa Wołoszyna oraz innych rodziców z klasy sportowej I „a” te zawody nie doszłyby do skutku. Serdecznie podziękowania należą się szczególnie Piotrowi Seheniewiczowi za wszelką pomoc oraz zaangażowanie przy tegorocznym turnieju.

Kilka chwil przed rozpoczęciem wczorajszej rywalizacji drużyny zostały podzielone na dwie grupy:


Grupa „A”

1. Miedź Legnica – I miejsce w grupie

2. Amico Lubin – II miejsce w grupie

3. Gimnazjum nr 1 Chojnów – III miejsce w grupie

4. Czarni Rokitki - IV miejsce w grupie

Grupa „B”

1. Odra Ścinawa – I miejsce w grupie

2. Gimnazjum nr 1 Chojnów II i Przyjaciele – II miejsce w grupie

3. Konfeks Legnica – III miejsce w grupie

4. Gimnazjum nr 2 Chojnów – IV miejsce w grupie

Mecze grupowe były bardzo zacięte i emocjonujące. Wszystkie ekipy piłkarskie miały okazje to zajęcia lepszej pozycji, jednak w wielu przypadkach szczęście sprzyjało lepszym. Gimnazjaliści bawili się wyśmienicie stwarzając piękne widowisko. Nie zabrakło tego co jest solą futbolu czyli bardzo ciekawych akcji jak i bramek bez których padło wiele.


Do półfinałów awansowały drużyny: Miedzi Legnica, Gimnazjum nr 1 Chojnów II i Przyjaciele, Odra Ścinawa, Amico Lubin. Oba mecze były niezwykle emocjonujące, w pierwszym z nich chojnowianie w regulaminowym czasie gry zremisowali 0:0 z Miedzią Legnica. Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się legniczanie zwyciężając 3:2. Finał dla naszego Gimnazjum nr 1 był na wyciągnięcie ręki, jednak zabrakło nieco precyzji. W drugim półfinale Amico Lubin pokonało 1:0 ekipę ze Ścinawy i tym samym awansowało do meczu o „złoto”.

Chojnowscy gimnazjaliści nie podłamali się porażką z Miedzą i w meczu o trzecie miejsce wywalczyli brąz zwyciężając 2:1 Odrę Ścinawa.

Mecz finałowy był również bardzo wyrównany. Na parkiecie zameldowały się ekipy Amico oraz Miedzi. Lepsi okazali się piłkarze w żółtych koszulkach, czyli Amico Lubin ogrywając swoich rówieśników 1:0.


Ostatecznie I Halowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Gimnazjum nr I w Chojnowie zakończył się następującą klasyfikacją:

1. Amico Lubin

2. Miedź Legnica

3. Gimnazjum nr 1 Chojnów II i Przyjaciele

4. Odra Ścinawa

5. Konfeks Legnica

6. Gimnazjum nr 1 Chojnów

7. Gimnazjum nr 2 Chojnów

8. Czarni Rokitki

Organizatorzy przygotowali również nagrody indywidualne, które dodatkowo zmotywowały zgromadzonych piłkarzy do pokazania się z jak najlepszej strony. Najlepszym bramkarzem zawodów został Jakub Skibiński, najlepszym strzelcem – Jakub Ćwiek. Miano najlepszego zawodnika turnieju przypadło zasłużenie młodemu chojnowianinowi Kacprowi Laskowskiemu. Nagrody wręczali: Elżbieta Fałat - dyrektor Gimanzjum nr 1 w Chojnowie, burmistrz Jan Serkies oraz Bogdan Styrkowiec.


Cały turniej należy uznać za bardzo udany, zgromadził on przeszło 80 uczestników. Organizacja była na najwyższym poziomie, goście mieli dostęp do napojów oraz mogli posilić się przygotowanymi posiłkami. Prowadzącym zawody był Maciej Cieśla, który motywował drużyny do walki szczególnie w ostatnich minutach informując piłkarzy o czasie pozostałym do końca gry. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie w osobach Stefana Stala oraz Piotra Seheniewicza. Praca arbitrów została pochwalona przez zgromadzonych szkoleniowców.

Dyrektor Gimnazjum Nr 1 gorąco dziękuje wszystkim osobom, które bardzo aktywnie włączyły się w organizację Turnieju: Dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie - Mariuszowi Kowalczykowi za udostępnienie hali sportowej, sędziom turnieju: Piotrowi Seheniewiczowi, Stefanowi Stalowi, sponsorom: Krzysztofowi Wołoszynowi, Mieczysławowi Kasprzakowi- wójtowi gminy Chojnów, PHU Piekarni „Bodek- Bogdan Styrkowiec, Betoniarni Czernikowice R. Mączniewski, Rafałowi Chorapowi, Piotrowi Seheniewiczowi, Maciejowi Cieśli, Dariuszowi Wołoszynowi, rodzicom B.Wieleżew, A. Wołoszyn, A. Mietelskiej, A. Sobczak, A. Karbowniczek, J. Rudnickiemu, M. Jagielskiej, Portalowi informacyjnemu miasta i gminy Chojnów Chojnow.pl za patronat medialny.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!Komentarze

Każdy to powie,Gimnazjum nr 1 rządzi w Chojnowie.
zgłoś komentarz
Blady występ gimn nr 2 .Zróbcie turniej w siatkówkę ,gimn 2 spierze Wam tyłki.Treningi z Gębalą są bardzo dobre.Do nogi nie ma komu gim2 przygotować.
zgłoś komentarz
To bylo do przewidzenia. Jak za turniej wezmie sie dwojka Stal-Seheniewicz, do tego dojda panowie Woloszyn, Ciesla, w dodatku pod skrzydlami gim1 ktore ma tradycje sportowe siegajace odleglych czasow to nie moglo byc inaczej. Sam nie bylem, moich znajomych ze swoimi synami troche bylo, w pracy rano same pozytywy slyszalem. Super!
zgłoś komentarz
Gdzie Wasza piękna Prezes Członka?Nie zaprosiliście jej ?
zgłoś komentarz
Gdzie Wasza piękna Prezes Członka?Nie zaprosiliście jej ?
A jaka ona prezes?nikt jej nie zaprasza bo nie ma takiej potrzeby,ona jest tylko prezesem na papierku i ma brak szacunku u młodych kibiców którzy już dawno z nią i jej zastepcą nie chcą miec nic wspólnego.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.