Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Plaża, boisko, fontanna czyli sposób na odnowienie Morskiego Oka

Autor admin
Data utworzenia: 10 luty 2014, 09:14 Wszystkich komentarzy: 4


Plaża, boisko, fontanna czyli sposób na odnowienie Morskiego Oka

Każdy chojnowianin doskonale zna Morskie Oko, czyli mały okrągły staw położony w południowej części miasta pośród bloków. Powstał w miejscu kamieniołomu bazaltu, który używany był do budowy murów obronnych miasta pod koniec XIV w. Swego czasu był często odwiedzanym miejscem przez chojnowian, aktualnie dostarcza miastu więcej wstydu niż chluby. Pod koniec stycznia tego roku ogłoszony został przetarg na rewaloryzację terenu przy ul. Kilińskiego, przy Morskim Oku właśnie.

Przedmiotem przetargu było zagospodarowanie terenu przy ul. Kilińskiego. Obejmuje - utworzenie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, spacerowych, placu zabaw, boiska do piłki plażowej obraz budowę oświetlenia i zasilania fontanny. Jest więc szansa, że Morskie Oko stanie się miejscem, gdzie w trakcie wolnych dni całe rodziny będą mogły spędzić wolny czas.

Przedmiot zamówienia obejmuje demontaż istniejących urządzeń sportowych i placu zabaw. W ogłoszeniu o przetargu przeczytać możemy o korytowaniu pod ścieżki i boisko do piłki plażowe. Wykonana zostanie również plaża z piasku otoczona elementami małej architektury – nie zabraknie ławek (25 szt.) czy koszów. Sporą atrakcją może być drewniany mostek z oświelteniem LED oraz pływająca fontanna. Nie zabraknie również stojaków na rowery – to ukłon w stronę miłośników dwóch kółek, których w Chojnowie od pewnego czasu systematycznie przybywa.

Ogłoszenie zawiera również datę zakończenia prac - „Zamówienie powinno być wykonane w nieprzekraczalnym terminie do 30.09.2014 r.”.

6 lutego br. nastąpiło otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na Rewaloryzację terenów zielonych przy ulicy Kilińskiego w Chojnowie („Morskie Oko”). Dla wszystkich zainteresowanych jak wygląda część oficjalna rozstrzygnięcia przetargu zamieszczamy krótki film video prezentujący ten moment.

Komentarze

Zamiast pajacowania mogli by zrobić chodnik w dużym i małym parku,OD ZAWSZE!dróżki są w fatalnym stanie :błoto,woda głównie przez radiowozy które się tamtędy poruszają z niewiadomych powodów //ZRÓBCIE NAJPIERW RZECZY KTÓRE TRZEBA ZROBIĆ A POTEM MOŻECIE NAWET BUDOWAĆ ORLIKA NA MIEŚCIE :)
zgłoś komentarz
„Zamówienie powinno być wykonane w nieprzekraczalnym terminie do 30.09.2014 r.”.
dlaczego? wybory,wybory,nastepna laurka wladz :) trzeba sie czyms wykazac :)
zgłoś komentarz
Fajny pomysł,wreszcie to miejsce będzie ładnie wyglądać.
zgłoś komentarz
Fotografik dzieci się cieszy bo będzie miał blisko.Taka masa kilkuletnich modelek pod nosem hehehe co Rafałku.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.