Query error chojnow.pl - Gimnazjum nr 2 na warsztatach językowych w Londynie (video)
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Gimnazjum nr 2 na warsztatach językowych w Londynie (video)

Author: Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
Creation date: 11 February 2014, 08:15 All comments: 1


Gimnazjum nr 2 na warsztatach językowych w Londynie (video)

Głównym celem nauki posługiwania się językiem jest doskonalenie zdolności komunikacji. W przypadku uczenia się języka obcego, bardzo ważnym jest kontakt z językiem i możliwość sprawdzania swoich umiejętności w realnych sytuacjach.

Aby uzmysłowić uczniom jak zdobyta w szkole wiedza przydaje się w życiu codziennym, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika - pani Paulina Rajczakowska, zabrała grupę gimnazjalistów na praktyczne ćwiczenia językowe do samego serca Anglii. W dniach 28.01-02.02.2014 uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych połączonych ze zwiedzaniem Londynu. Wyjazd ten był uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego ale również historii i geografii. W programie zwiedzania znajdowały się bowiem znakomicie wyposażone interaktywne Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Brytyjskie posiadające zbiory z całego świata dzięki licznym podbojom Imperium Brytyjskiego. Na szczególną uwagę zasługiwał kamień z Rosetty, który odegrał kluczową rolę w drodze do odczytania egipskich hieroglifów.


Uczniowie mieli możliwość zobaczenia najpopularniejszych miejsc w Londynie, takich jak: Tower of London, Tower Bridge, St. Paul’s Cethedral, Westminster Abbey, Houses of Parliament, Pałac Buckingam oraz oczywiście najbardziej rozpoznawalny element architektury Londynu czyli dzwon Big Ben na Wieży Zegarowej. Przespacerowali się również po Millenium Bridge znanym chociażby z popularnego filmu o Harrym Potterze. W Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s oprócz okazji do zrobienia sobie zdjęć z podobiznami ważnych osobistości i gwiazd muzyki i sportu, uczniowie doświadczyli niezwykłych wrażeń w Tunelu Strachów i obejrzeli film 4D z superbohaterami Marvella. Wyjazd nie mógł się również obejść bez drobnych zakupów na słynnej Oxford Street.


Ostatniego dnia pobytu w Londynie uczestnicy cieszyli się piękną pogodą, która umożliwiła zrobienie wielu przepięknych zdjęć panoramy podczas przejażdżki London Eye, oraz w przyjemnej atmosferze odbył się rejs statkiem po Tamizie do Greenwich gdzie udało się odnaleźć południk „0”.

Poza oczywistymi walorami turystycznymi wyjazdu, uczestnicy zmagali się z własnymi barierami odnośnie wykorzystywania swoich umiejętności językowych w codziennych sytuacjach. Uczniowie podczas pobytu w Anglii byli zakwaterowani u rodzin brytyjskich zróżnicowanych kulturowo i etnicznie, co umożliwiło im ćwiczenie języka w codziennych, naturalnych sytuacjach. Taka niestandardowa nauka języka odbywająca się w terenie, stała się dla uczniów doskonałą mobilizacją do dalszej nauki.


Podsumowaniem warsztatów językowych były ćwiczenia wypełniane przez uczniów w trakcie wyjazdu. Zawierały one różnorodne zadania sprawdzające wiadomości na temat odwiedzanych obiektów, jak również elementów kulturowych Wielkiej Brytanii.
Poniżej wrażenia uczniów biorących udział w warsztatach językowych w Londynie:

Weronika Szuła, klasa 1 a:

W tak krótkim czasie zobaczyłam wiele ciekawych miejsc (…). Chciałabym jeszcze raz zwiedzić to miasto.


Emilia Bartyzel, klasa 1 a:

Przydzielono nam niesamowicie miłe rodziny, które opiekowały się nami przez trzy dni. (…) Jeżeli w przyszłości będę mogła raz jeszcze odwiedzić to miejsce, to na pewno tam pojadę.


Natalia Guściora, klasa 1 a:

Warsztaty językowe podobały mi się, a najbardziej to, że mieszkaliśmy u angielskich rodzin, ponieważ mogliśmy ćwiczyć swój angielski.


Damian Kłos, klasa 1 a:

Poznałem wiele nowych słów w języku angielskim, a pomysł z mieszkaniem u rodzin był bardzo dobry, bo mogłem poznać również zwyczaje Anglików.


Natalia Małecka, klasa 1 a:

Na warsztatach językowych w Londynie było bardzo ciekawie. Widzieliśmy piękne zabytki. Podobały mi się też środki transportu miejskiego, ponieważ działały bez opóźnień. (…)piękne miejsca i niezwykle mili ludzie to znak rozpoznawalny Londynu. Cudowne widoki, które widziałam z Oka Londynu (London Eye) zostaną w mojej pamięci na zawsze.


Julia Janczyn, klasa 1 a:

W Londynie bardzo mi się podobało, ponieważ zwiedziłam miasto, które zawsze chciałam zobaczyć. (…) Chciałabym jeszcze raz tam pojechać bo to jedno z najpiękniejszych miast. Ubóstwiam Londyn.


Natalia Smoleń, klasa 2 e:

Była to niezwykła przygoda, której nigdy nie zapomnę. Tyle pięknych miejsc, tyle wspomnień… Jestem pewna, ze kiedyś tam wrócę, gdyż niezmiernie miło wspominam tę wycieczkę. Najbardziej w pamięć zapadło mi „London Eye” i „Museum Madame Tussaud’s”. (…) Bardzo spodobało mi się i zainteresowało mnie Muzeum Historii Naturalnej, piękne i niezwykłe miejsce.(…) Z pewnością mogę stwierdzić, że każdy z nas był zadowolony z naszych pań opiekunek, z którymi mogliśmy porozmawiać o wszystkim. W miłym towarzystwie, w wyjątkowym miejscu czas mija bardzo szybko. Londyn- piękne miasto, pełne życia, kryjące w sobie wiele niespodzianek i tajemnic. Polecam każdemu!


Justyna Samaszko, klasa 2 e:

Nasze panie, które się nami opiekowały, pilnowały nas pilnie, ale też bawiły się razem z nami. Cała wycieczka bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja, aby znów tam pojechać.


Justyna Jaruszewska, klasa 1 a:

Wizyta w Londynie podobała mi się bardzo. Ulubionym punktem warsztatów była przejażdżka London Eye. Podobało mi się także poznawanie kultur ludzi nie tylko z Anglii, ale – jak w przypadku mojej rodziny – kultury Bangladeszu.


Weronika Grudzień, klasa 1 c:

Moje wrażenia z wycieczki językowej do Londynu są jak najbardziej pozytywne. Mogłam odwiedzić najciekawsze miejsca, które przyciągają uwagę wielu ludzi. Dowiedzieć się np. co zamieszkiwało naszą planetę tysiące lat temu, czy zaobserwować kulturę i zwyczaje Anglików. Chciałabym jeszcze raz odwiedzić to miasto, które jest jednym z najwspanialszych miast Europy jak i świata.


Marcel Chlebosz, klasa 1 a:

Mieliśmy okazję zobaczyć miejsca, które do tej pory widzieliśmy tylko w telewizji. Niesamowita była przejażdżka London Eye! W Tunelu Strachów (Madame Tussaud’s) Pani miała z nas niezły ubaw. Mam nadzieję, że kiedyś wrócę do stolicy Anglii, bo mile wspominam tę wycieczkę.

Comments

For the person asking for sites about sell my car san diego, car buyers uk, car valuation free, sell my car near me, car valuation guides, car valuation online, buy my car game, car valuation nz, car valuation usa, car valuation calculator, I highly suggest this top car buyers ideas profile
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.