Query error chojnow.pl - Saperzy pod Chojnowem. Znaleziono niewybuchy w pobliskim lesie.
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Saperzy pod Chojnowem. Znaleziono niewybuchy w pobliskim lesie.

Author: admin
Creation date: 13 February 2014, 15:06 All comments: 4


Saperzy pod Chojnowem. Znaleziono niewybuchy w pobliskim lesie.

Na niewybuchy pochodzące z okresu II wojny światowej trafił w dniu wczorajszym tuż po godzinie 15 patrol straży leśnej objeżdżając teren między Piotrowicami i Osetnicą. Natychmiastowo zostały one zabezpieczone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Witowa oraz policję. Dziś, tj. 13 lutego saperzy z Głogowa „zajęli” się pociskami.

Pociski przeciwpancerne, przeciwlotnicze oraz prawdopodobnie amunicja artyleryjska zostały znalezione około 100 m od drogi krajowej nr 94. Jak można się domyślić pociski nie leżały tam od II wojny światowej, ktoś prawdopodobnie je tam podrzucił. Według informacji które uzyskaliśmy od sp. ds. zarządzania kryzysowego i ochrony p.poż. Pana Ireneusza Kudelskiego ktoś próbował przy nich „grzebać” - część z nich była rozbrojona.


Dziś około południa na miejsce przybyli saperzy z Głogowa. Znalezione w lesie pociski zostaną zdetonowane na poligonie w Świętoszowie. Przeszukano również najbliższe tereny w poszukiwaniu podobnych przypadków – bezskutecznie.

Było to kolejne tego typu znalezisko na terenie naszej gminy. W zeszłym roku na podobne niewybuchy trafiono m.in. w Jaroszówce.


fot. Urząd Gminy ChojnówComments

O..., nawet artyleryjski pocisk rakietowy znaleźli, na ostatnim zdjęciu z tymi rurkami.
report comment
Pomyliłem się, te rurki wypełnione były prochem tzw. bezdymnym. Jest mało wrażliwy na uderzenia i tarcie.Zapalenie prochu wymaga podgrzania go za pomocą środków inicjujących.
report comment
Tyle lat po wojnie, a jeszcze tyle ziemia kryje tych niebezpiecznych pocisków. Całe szczęście, że to zima i zostały zabezpieczone.
report comment
pobawiłbym sie takimi jakk za czasów wojska
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.