Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wójt Chojnowa ujawnia układ w legnickim powiecie!

Autor J(lca.pl)
Data utworzenia: 21 luty 2014, 14:06 Wszystkich komentarzy: 21


Wójt Chojnowa ujawnia układ w legnickim powiecie!Nepotyzm, kolesiostwo i patologia! Tak wójt gminy Chojnów Mieczysław Kasprzak określa rządy w powiecie legnickim starosty Jarosława Humennego i jego najbliższych współpracowników.
- Powiatem rządzi polityczno - towarzyski układ. Sprawowanie władzy przez obecny zarząd polega głównie na załatwianiu etatów dla rodziny i bliskich znajomych. To co się dzieje w naszym powiecie to zwyczajna patologia! - grzmi Mieczysław Kasprzak.

Wójt gminy Chojnów przyszedł na czwartkową sesję rady powiatu i publicznie wygarnął swoje żale staroście, członkom zarządu i radnym. - Zdecydowałem się na to, bo szlag mnie trafia, jak widzę co w mojej gminie wyprawiają ludzie związani z powiatową władzą. Nawet żonę próbowali buntować przeciwko mnie. Rozpoczęli ostrą kampanię wyborczą, by utrzymać układ. Jak chcą, to niech mają - tłumaczy Mieczysław Kasprzak.

I rozpoczyna wyliczankę etatów w placówkach podległych staroście. - Córka członka zarządu powiatowego Janiny Wągrodnej pracuje w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Z kolei córka drugiego członka zarządu Andrzeja Rokitnickiego w Powiatowym Urzędzie Pracy. Syn wicestarosty Lilii Walasek zatrudniony został w chojnowskiej filii domu dziecka. Żona radnego Mikołaja Bidnyka jest na etacie w Środowiskowym Domu Samopomocy "Lilia" w Chojnowie. Z kolei syn Józefa Antoniaka, byłego wicestarosty, a dziś dyrektora jednego z wydziałów w starostwie, zarabia w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu.

- To grubsze przykłady. Mnóstwo stanowisk w powiecie jest obsadzonych przez rodziny i znajomych z układu - dodaje. A do starosty apeluje. - Weź się chłopie w garść i opanuj tę sytuację!

Starosta Jarosław Humenny przyznaje, że podawane przez Kasprzaka przykłady są mu doskonale znane.

- Skoro wójt Kasprzak dysponuje taką bogatą wiedzą na temat nieprawidłowości, to powinien podzielić się nią z prokuraturą. Przykłady, które podaje znam. Większość tych osób została zatrudniona w czasach, gdy to on był legnickim starostą. Mogę jednak obiecać, że przyjrzę się polityce personalnej w starostwie i podległych mu instytucjach. Jeśli dopatrzę się przypadków złamania prawa, to wyciągnę konsekwencje - mówi Jarosław Humenny.

- To bzdura! Zatrudniałem ludzi, których wymieniłem, a nie ich dzieci! - odcina się natychmiast Kasprzak.

Mieczysław Kasprzak był starostą legnickim w latach 1999-2006. Od czterech lat jest wójtem gminy Chojnów. Jego komitet "Przymierze dla Samorządu Lokalnego" w radzie powiatu ma sześciu radnych. Większość ma koalicja "Porozumienia Samorządowego" z "Samorządnością i Demokracją".

Po wyborach w 2010 roku ugrupowanie Kasprzaka było już po słowie z komitetem "Samorządnością i Demokracją". Jego liderka Lilia Walasek tuż przed wyborami zarządu powiatu przeszła na stronę ekipy Jarosława Humennego. Dzięki temu Humenny uratował fotel starosty, a Walasek dostała etat jego zastępcy.

- Na jej cześć Środowiskowemu Domu Samopomocy w Chojnowie nie wiedzieć czemu, nadano nazwę "Lilia". Nie potrzebna była nawet uchwała rady w tej sprawie. Szok! - kończy Kasprzak.

Były starosta otwarcie zapowiada start w listopadowych wyborach. Będzie walczył o kolejną kadencję w urzędzie gminy w Chojnowie. Stanowisko starosty go nie interesuje. Przynajmniej tak mówi.
Komentarze

Please try Google before asking about Best Product Tips 254e2de
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.