Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Z kulturą dla Pań

Autor Piotr Misikiewicz
Data utworzenia: 08 marzec 2014, 16:43 Wszystkich komentarzy: 2


Z kulturą dla Pań

Przemiłą niespodziankę sprawił MOKSiR chojnowskiej płci pięknej. Z okazji Dnia Kobiet - 7 marca zaprosił wszystkie Panie do Domu Schrama na swoisty kulturalny wieczorek. Dwoma pysznymi składnikami tej rozrywki były: niezwykły duet Agnieszka Justyna Szumiło-śpiew i pianista Paweł Wrzecionowski oraz grupa teatralna działająca przy MOKSIRZE od października 2013 r.

Sala recitalowa, która wypełniona była praktycznie samymi Paniami, wysłuchała najpierw recitalu duetu Agnieszki i Pawła. Liryczny repertuar tego występu dotyczący głównie miłości sprawił, że artyści aż trzykrotnie bisowali. Była i wisienka na torcie, czyli owacje na stojąco. A to dla każdego artysty jest swoistą solą ziemi. Duet ów w ubiegłym roku nagrał materiał na płytę. Krążek p.t. ''Z kobietą w tle'' czeka na wydanie.


Następnie przyszła kolei na rodzima grupę teatralną, którą prowadzi Elwira Kądziołka. Tą część imprezy wyreżyserowano bardzo efektownie.

Na początek wśród kobiecej publiczności rozdawano losy ze złotymi myslami. Odczytywane na głos wzbudzały salwy śmiechu. Aktorzy przygotowali też wiersze nt. kobiet. Wszystkie wzbudzały do refleksji. Na finał przyszła pora na sztukę teatralną w wykonaniu naszej grupy p.t. ''Dzień Kobiety''. Złożyły się na nią jeden epizod z pięcioma aktami. Scenariusz i reżyseria - Elwira Kądziołka. Wszyscy występujący w tej sztuce są chojnowianami. Znamy ich niemal wszystkich, spotykamy codziennie. Można odnieść wrażenie, że reżyserka podpatrując obyczaje chojnowian, wpisała charaktery i obyczaje do ''Dnia Kobiety''. Te pięcioaktówki : ''Śniadanie'', „Praca'',' 'Dyskont'', ''Obiad'', ''Kolacja'' w pełni oddaje obraz, jaki panuje w domu i w pracy. Każdy z występujących zasługuje na słowa uznania.


Na pewno ten piątkowy Dzień Kobiet chojnowskie Panie, które tam były obecne, będą długo wspominać.

MOKSIRowska grupa teatralna w składzie : Elwira Kądziołka - reżyser. Aktorzy - Krystyna Czapska, Emilia Grześkowiak, Dorota Chopkowicz, Monika Krzywda, Anna Tarkowska, Ola Bałaj, Jarosław Domański, Damian Wdowiński.fot. Bogdan Misikiewicz
Komentarze

Super impra - ale na *** celne spostrzeżenia :)
zgłoś komentarz
Witam drogie Panie.Bardzo fajna impreza ale brak na niej naszego dobrodzieja ale widocznie nie miał czasu Janek ma teraz co innego na głowie konkurencja depcze po piętach i dla Pań nie miał czasu
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.