Query error chojnow.pl - Zwycięskie derby. Chojnowianka zdeklasowała Czarnych w Rokitkach! (VIDEO)
Sign in Sign up

Zwycięskie derby. Chojnowianka zdeklasowała Czarnych w Rokitkach! (VIDEO)

Author: Maciek
Creation date: 30 March 2014, 17:39 All comments: 1

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 15:00. Pierwsze minuty gry przebiegały bardzo spokojnie, a sami zawodnicy obserwowali co dzieje się na boisku. Czarni rozgrywali piłki nieco pewniej i tym samym stworzyli kilka sytuacji pod bramką Krupy. W 13 minucie spotkania, po znakomitym rajdzie prawą stroną boiska, Gołębiewski próbując dośrodkować umieścił futbolówkę w siatce.

Biało niebiescy przegrywali 1:0. Gra obu ekip była bardzo wyrównana i toczyła się w większości w środku pola. Trener Arkadiusz Paluch już w pierwszej części gry zdecydował się wprowadzić na boisko Fabiana Gałaszkiewicza, który zastąpił słabiej dysponowanego w dniu dzisiejszym Andrzeja Ziembowskiego. Gra ekipy z Chojnowa nabrała lepszego tempa, stworzyliśmy dwie niegroźne sytuacje pod bramką Żymańczyka.

Dosyć gorąco zrobiło się na murawie na kilka minut przed upływem 45 minut gry. Chojnowianka wywalczyła rzut rożny. Piłkę w rogu boiska umieścił Łukasz Polański, który dośrodkowując umieścił futbolówkę w siatce. Obie drużyny stworzyły jeszcze nieliczne sytuacje podbramkowe, które nie kończyły się strzałami. Pierwsza odsłona gry była bardzo wyrównana i zasłużenie zakończyła się remisem 1:1.

Tuż po przerwie kibice mogli obejrzeć wiele ciekawy i składnych akcji KS Chojnowianka. W drugie 45 minut gry dobrze „wstrzelił” się Damian Tucholski, który znakomicie dryblował i dogrywał piłkę. Damian nie tylko rozgrywał, ale i strzelał, po dobrej akcji lewą stroną boiska, Bartosz Haniecki dograł futbolówkę tuż pod nogi Tucholskiego. Ten nie miał żadnych oporów by umieścić ją w siatce rywali. Biało niebiescy wyszli na prowadzenie 2:1.

Od tego momentu gra piłkarzy z Chojnowa mogła tylko zachwycać. Chojnowianie byli zespołem o klasę lepszym. Czarni próbowali kontratakować, jednak nie mogli przebić się przez szczelnie zastawioną defensywę biało niebieskich. Już w 57 minucie spotkania Serkies podwyższył wynik na 3:1. Ponownie pochwały należą się Hanieckiemu, który dogrywał piłkę.

Ekipa z Rokitek widząc co dzieje się na murawie ruszyła do napadu. W 67 minucie spotkania Krupa pokazał się z dobrej strony i dwukrotnie interweniował. Na pochwały zasługuje rónież Chrystian Serkies, który z minuty na minutę nabierał tempa gry. W 76 minucie właśnie Serkies wyłożył piłkę Tucholskiemu, który ponownie wpisał się na listę strzelców i tym samym ustalił wynik spotkania na 4:1.

Chojnowianka mogła zdobyć jeszcze co najmniej dwa gole, jednak dwukrotne uderzenie w słupek zaliczył Chrystian Serkies. Żymańczyk miał dzisiaj sporo szczęścia, gdyż napad biało niebieskich nie marnuje zazwyczaj takich okazji.

KS Chojnowianka wystąpiła w składzie: Krupa, Kroniłowicz, Światłoń, Rajczakowski, Kryształowicz - Grządkowski, Ziembowski – Gałaszkiewicz, Jędrusiak (kapitan), Polański, Haniecki, Tucholski – Mihułka, Serkies.

Czarni Rokitki: Żymańczyk, Płachta (kapitan), Marciniak, Pachura K., Pachura D., Białek, Grudzińśki, Szydełko, Gołębiewski, Wrotny, Gut. Na boisku pojawili się także: Malik, Gromala, Pachura M. oraz Bekacz.