Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowscy bokserzy wyróżnieni na Gali Sportu Młodzieżowego Dolny Śląsk

Autor Maciek
Data utworzenia: 05 kwiecień 2014, 09:15 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowscy bokserzy wyróżnieni na Gali Sportu Młodzieżowego Dolny Śląsk

Wczoraj w Legnickim Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się Gala Sportu Młodzieżowego Dolny Śląsk. Na uroczystości zjawili się przedstawiciele najlepszych klubów naszego województwa. Nie zabrakło również chojnowian, a wszystko to za sprawą prężnie działającego Klubu Bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki.

Działający dzięki Arkadiuszowi Lewandowskiemu klub został dostrzeżony za swoje sukcesy, których nie brakuje. Chojnowianie mogą poszczycić się wielokrotnymi tytułami: Mistrza Polski, Mistrza Dolnego Śląska, ponadto mamy wśród nas reprezentantów kadry narodowej oraz licznych medalistów zawodów międzynarodowych. Dzięki ciężkiej pracy i licznym sukcesom Champion Chojnów Powiat Legnicki został dostrzeżony przez władze wojewódzkie i znalazł się w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku.


Gala Sportu Młodzieżowego rozpoczęła się w auli Zespołu Szkół o godzinie 12:00. Organizatorzy przywitali przybyłych gości: zawodników, trenerów, prezesów klubów. Podczas uroczystości nie zabrakło Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Radosława Mołonia – Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, Tadeusza Krzakowskiego – Prezydenta Miasta Legnicy. Po krótkich przemowach przystąpiono do wręczania pierwszych nagród. Radosław Mołoń przekazał na ręce prezesów Dolnośląskich Związków Sportowych wyróżnienia oraz puchary za zajęcie pierwszych miejsc w dyscyplinie w ogólnopolskim systemie sportu dzieci i młodzieży w roku 2013.

Kolejnym etapem gali było wręczanie symbolicznych czeków dla najlepszych sekcji sportowych dolnośląskich klubów sportowych. Wyróżnienia te wręczali Cezary Przybylski oraz Radosław Mołoń. W tej części uroczystości wyróżniono Champion Chojnów Powiat Legnicki. Nasz klub otrzymał nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych.


Symboliczny bon przekazano na ręce Kamila Mroczkowskiego – najbardziej utytułowanego chojnowskiego boksera oraz młodego Krzystofa Zacharego. Na sali dostrzec można było również Arkadiusza Lewandowskiego, który w największym stopniu przyczynił się do tak dużych sukcesów. – Jestem bardzo zadowolony z tego wyróżnienia. Ciężka praca zawsze przynosi oczekiwane efekty. Trenujemy więcej niż pozostali i nie zamierzamy tego zmieniać. Z tego miejsca chciałbym podziękować Staroście Legnickiemu – Jaroławowi Humennemu, Mieczysławowi Kasprzakowi – Wójtowi Gminy Chojnów, a w szczególności firmie Feerum za wszelką pomoc bez której na pewno nie byłoby nas tutaj. Będziemy dążyli do kolejnych sukcesów, z roku na rok jesteśmy lepiej przygotowani i bardziej zmotywowani do poprawiania dotychczasowych osiągnięć – podsumował trener Lewandowski.


Warto dodać, ze wyróżnienie Champion Chojnów Powiat Legnicki jest ogromnym sukcesem zważywszy na niezbyt długą działalność. Na wczorajszej gali pojawiły się tak znane kluby jak: WKS Śląsk Wrocław, MKS Karkonosze Jelenia Góra, AZS-AWF Wrocław, Gwardia Wrocław, MKS Zagłębie Lubin, KPC Górnik Polkowice, WWK Wrocław oraz wiele innych znanych i cenionych w naszym województwie.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zgromadzeni goście udali się na przygotowany poczęstunek. Była to dobra okazja do rozmów, wymiany poglądów między trenerami, zawodnikami oraz władzami poszczególnych klubów.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia podczas Gali Sportu Młodzieżowego Dolny Śląsk.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.