Query error chojnow.pl - Gimnazjum nr 2 w Danii - is also happy!
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Gimnazjum nr 2 w Danii - is also happy!

Author: Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
Creation date: 10 April 2014, 09:45 All comments: 5


Gimnazjum nr 2 w Danii - is also happy!

W dniach 31.03. – 04.04. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie wyjechali do zaprzyjaźnionej duńskiej szkoły Baunebjergskolen w miejscowości Humlebaek w Danii. To już drugi wyjazd naszych uczniów do ojczyzny Andersena i klocków LEGO. Kontakt obu szkół zaczął się już w 2009 roku, kiedy nasza nauczycielka angielskiego Paulina Rajczakowska przebywała w Danii na stypendium. Od tego czasu mieliśmy niejednokrotnie przyjemność goszczenia Duńczyków w Chojnowie.

Nasza szkoła stawia na praktyczną naukę języka, dzięki wycieczkom poza granice państwa, uczniowie zyskują dodatkową motywację do pracy nad swoimi umiejętnościami językowymi. Ciekawy program zwiedzania współgra z możliwością ćwiczeń językowych, które prowadzone są w terenie w naturalnych, codziennych sytuacjach. Kolejny wyjazd był dla uczniów doskonałą okazją do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz mobilizacją do dalszej nauki angielskiego zarówno dla polskich jak i duńskich uczniów.


Wyjazdy zagraniczne są uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, a w przypadku tego wyjazdu, także sztuki poprzez zwiedzanie światowej sławy Muzeum Sztuki Nowoczesnej – Lousiana i historii dzięki wizycie w Muzeum Narodowym z bogatymi zbiorami i ciekawymi ekspozycjami dotyczącymi słynnych Wikingów.


Uczniowie mogli zapoznać się z systemem duńskiego szkolnictwa zwiedzając szkołę goszczącą i skonfrontować tę wiedzę z własną szkolną rzeczywistością. Uczestnicy wyjazdu przygotowali krótkie prezentacje multimedialne dotyczące Polski, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie oraz naszego regionu, jednak największym zainteresowaniem cieszył się film jaki udało nam się nagrać podczas naszej zeszłorocznej wymiany i integracyjne zajęcia popołudniowe w szkolnej hali sportowej gdzie ostatecznie zostały przełamane bariery językowe.


Największym atutem pobytu na wyspie była możliwość nadmorskich spacerów i zwiedzanie malutkich miasteczek portowych takich jak Humlebaek czy Helsingør w którym mieści się słynny zamek Kromborg znany z szekspirowskiej sztuki – Hamlet.

Podczas dwóch wyjazdów do oddalonej o 35 kilometrów Kopenhagi uczniowie mogli zobaczyć budynki Parlamentu Duńskiego oraz uroczystą zmianę warty pod pałacem królewskim Amalienborg. Z dużym zainteresowaniem spotkał się również spacer i zakupy w stolicy na głównej ulicy Stroeget.


Podczas pięciodniowego wyjazdu, korzystając z pięknej pogody, odwiedziliśmy również malownicze miasteczko portowe Hälsingborg w Szwecji. Dodatkowo zakwaterowanie u duńskich rodzin było dla naszych Gimnazjalistów świetną okazją do poznania zwyczajów panujących w Danii. Wszystko to pozwoliło nam zasmakować kultury krajów skandynawskich. Ciekawostką jest, że według rankingu stworzonego na zlecenie Organizacji Narodów Zjednoczonych, który mierzy poziom szczęścia i dobrobytu na świecie, to właśnie Dania znajduje się na pierwszej pozycji. W związku z tym postanowiliśmy uwiecznić nasz pobyt w Danii kręcąc naszą własną wersję teledysku do piosenki Pharrella Williamsa „Happy”. Efekt końcowy można już oglądać w Internecie.Julia Silldorff, (klasa 3a):

Dania, uroczy kraj z malowniczymi krajobrazami, który wraz z moimi znajomymi odwiedziłam w tym roku. Wycieczka trwała 5 dni, jednak to za mało aby nacieszyć się pobytem w cudownym miasteczku Humlebek. Poznałam tam wspaniale osoby, które pokazały mi kulturę i zwyczaje duńskie. Jednak najbardziej podobał mi sie pobyt w Kopenhadze czyli stolicy Danii. Zmiana warty była bardzo interesującym przeżyciem, gdyż pierwszy raz widziałam tak wielki orszak gwardii duńskiej maszerujący przez miasto. Była to jedna z najwspanialszych wycieczek w moim życiu. Poprzez ten wyjazd wzbogaciłam moje słownictwo angielskie, oraz zdobyłam nowych przyjaciół, z którymi utrzymuję kontakt.


Natalia Smoleń (klasa 2e):

Całą wycieczkę wspominam jako wspaniałe pięć dni z mojego życia, przez niecały tydzień zobaczyłam i zwiedziłam wiele miejsc, spotkałam masę życzliwych ludzi, z którymi chcę nawiązywać coraz lepszy kontakt, a może i nawet się zaprzyjaźnić. Nasz pobyt minął strasznie szybko, nawet nie mam pojęcia kiedy wszystko zrobiliśmy. Wszystko, dosłownie wszystko wywarło na mnie ogromne wrażenie.Poza miłą atmosferą, która panowała między nami, a rodzinami goszczącymi i uczniami duńskiej szkoły w Humlebaek, ogromne wrażenie wywarła na mnie ich szkoła i system edukacji. Wszystko było na wysokim poziomie, szkoła przyjemna i przyjazna, żałuję, że nie mamy w Polsce takich zajęć jak oni, np. zajęcia z gotowania, robótek ręcznych, czy ogrodnictwa, które łączą miłe z pożytecznym. Ale na szczęście w naszej szkole odpowiadając na nasze potrzeby powstały zajęcia z EKO-szaffingu. Miejscem, które w pewności zapamiętam jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej Lousiana. Piękne i magiczne miejsce, które łączy sztukę z nowoczesnością, przedmioty na ogół banalne, a robiące wielkie wrażenie na osobach zwiedzających. (…) Ogromnym plusem wycieczki było to, że nie tylko zwiedzaliśmy i bawiliśmy się, ale szkoliliśmy nasz język angielski, czyli świetne połączenie zabawy i pożyteczności. Języka angielskiego musieliśmy używać na co dzień, ponieważ mieszkaliśmy u rodzin goszczących i nie mieliśmy możliwości porozumiewania się w języku ojczystym. Przez cały pobyt w Danii towarzyszyła nam piosenka Pharrella Williamsa - ,,Happy”. Nagraliśmy do niej własny teledysk, do którego tańczyliśmy w różnych miejscach, efekty tego można już podziwiać. Byliśmy ,,happy’ przez cały tydzień, humor nam dopisywał, na koniec zrobiło nam się smutno, oczywiście każdy stęsknił już się za własnym łóżkiem i rodziną, ale było nam przykro, ponieważ zostawiliśmy tam naszych nowych przyjaciół i piękne miejsca, ale na szczęście zabraliśmy ze sobą piękne wspomnienia. Dziękuję organizatorom wycieczki oraz całej ekipie, dzięki której ten czas był wręcz genialny.Cały wyjazd uważam za niezmiernie udany oraz jestem bardzo zadowolona z czasu spędzonego w takim towarzystwie i miejscu. Polecam każdemu. Chciałabym żeby takich wyjazdów było więcej, ponieważ jest to super zabawa i nauka w jednym.


Anna Cieśla (klasa 2a):

Było wspaniale, nigdy nie byłam na lepszym wyjeździe.smile


Gabrysia Kur (klasa 2a):

Duńczycy są z pewnością bardzo interesującym narodem. Jestem bardzo zadowolona z tego że mogłam choć przez chwilę poznawać ich kulturę. Zadziwiło mnie to, że można się tam porozumieć językiem angielskim dosłownie wszędzie, dlatego wycieczka ta poprawiła moją znajomość tego języka. Wspaniałe było to, że nasza miejscowość leżała nad morzem i mogliśmy pooddychać świeżym, nadmorskim powietrzem. Podczas przepływu promem do Szwecji pogoda była cudowna, a miejscowość Helsingborg położona właśnie w tym kraju była naprawdę czarująca. Uważam, że zwiedzenie 2 krajów w ciągu 5 dni wycieczki (w tym Kopenhagi) jest czymś niesamowitym. Z pewnością będę pamiętać tą wspaniałą wycieczkę przez bardzo długi czas.


Justyna Samaszko (klasa 2e):

Wycieczka do Danii była super!!! Zwiedziłam sporo ciekawych miejsc i poznałam wielu miłych uczniów w szkole w Humlebaek. Obyczaje duńskich rodzin bardzo mi się spodobały. Ale myślę, że kręcenie teledysku do piosenki „Happy” było najfajniejsze i długo o tym nie zapomnimy.


Daria Drozd (klasa 3d):

Dania? Najlepsza moja wycieczka odkąd pamiętam! Piękna pogoda, cudowne towarzystwo i jeszcze lepsza atmosfera. Rodziny goszczące dawały z siebie wszystko żeby nam było jak najlepiej. Ja osobiście mieszkałam w samym centrum u pani która płynnie mówi po polsku, jednak nie dawała mi tego ułatwienia i większość rozmów toczyła się w języku angielskim. Zwiedziliśmy Kopenhagę, okolice przy porcie w Szwecji i oczywiście Humlebaek w którym mieściła się szkoła. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przy zamku królewskim, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, porty i wiele różnych ciekawych miejsc. Fajnym pomysłem było kręcenie „teledysku” do piosenki Happy; gdzie tylko było to możliwe, włączaliśmy muzykę i tańczyliśmy. Będę bardzo mile wspominać ten wyjazd i mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się pojechać tam jeszcze raz :D.


Edyta Grządziel (klasa 3d):

Dzień 31 marca był dla nas, uczniów z Gimnazjum numer 2 bardzo wyczekiwany. Mianowicie tego dnia 15 osób ze szkoły udało się busem na wymianę do Danii. Podróż była długa, lecz każdy podczas niej dobrze się bawił, tym bardziej gdy w radiu leciała piosenka "Happy" do której nagraliśmy teledysk. Gdy dojechaliśmy na miejsce zostaliśmy ciepło przywitani przez Karin - nauczycielkę z Danii oraz uczniów, u których mieszkaliśmy podczas pobytu. Całe 5 dni spędzone w Danii było niesamowitym doświadczeniem które na pewno będziemy pamiętać. Wymiana pozwoliła nam sprawdzić nasze umiejętności z języka angielskiego. Każda osoba trafiła do świetnej rodziny, która się nami bardzo dobrze zajmowała. Wycieczki do Kopenhagi były bardzo ciekawe, zobaczyliśmy zmianę warty, oraz słynną dzielnicę "Christiania" o której opowiedziała nam Karin. Ponadto każdy związał się ze swoją "duńską rodziną" oraz osobami które tam poznaliśmy, co dało nam możliwość na zawarcia nowych przyjaźni, być może na całe życie.

Comments

Please try Google before asking about Top Product Site e3a9d03
report comment
Please try Google before asking about Top Product Guide e2de3a9
report comment
Please try Google before asking about Cool Product Guide 1877336
report comment
Please try Google before asking about Updated Product Website a9d038a
report comment
Please try Google before asking about Awesome Product Info 2de3a9d
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.