Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Okulary przeciwsłoneczne – więcej jak modny wygląd.

Autor artykuł sponsorowany
Data utworzenia: 11 kwiecień 2014, 13:18 Wszystkich komentarzy: 0


Okulary przeciwsłoneczne – więcej jak modny wygląd.

Wakacyjny niezbędnik - czyli co należy wiedzieć o okularach przeciwsłonecznych?

Mijając bazarowe stoiska, niejeden z nas zapomina, że podstawową funkcją okularów przeciwsłonecznych jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Tanie szkła nie tylko nie zabezpieczają przed promieniowaniem, ale mogą nam zaszkodzić, prowadząc do poważnych chorób oczu. Bardzo mała grupa ludzi ma świadomość, że NIE KAŻDE okulary przeciwsłoneczne spełniają określone wymagania i normy - nawet te z metkami i naklejkami „filtr UV” stosowanymi przez nieuczciwych producentów. No właśnie, czym należy się kierować kupując okulary przeciwsłoneczne? W żadnym wypadku nie kupować okularów od ulicznych sprzedawców, z kontenerów, na stacjach paliw, w budkach z pamiątkami. Mimo, że posiadają oznaczenia i naklejki – FRAME ITALLY, MADE IN FRANCE, UV 400 i tym podobne. Z reguły są to produkty bardzo miernej jakości, najczęściej sprowadzane z Chin .


Jaki wpływa promieniowanie na nasze oczy?

Szkodliwe promieniowanie, na jakie jesteśmy narażeni, pochodzi z naturalnego źródła jakim jest słońce i obejmuje promienie UVA i UVB. Wpływ UV na skórę jest doskonale znany społeczeństwu. Jednakże odsetek osób świadomych szkodliwego wpływu promieniowania UV na oko jest niewiarygodnie niski. Tkanki oka chętnie absorbują promieniowanie UV. W chwili absorpcji promieniowania dochodzi do przekazania całej energii tkance. Energia ta może poważnie uszkodzić struktury tkanki. Rodzaj uszkodzeń zależy od długości fali. W literaturze można znaleźć szereg dowodów na to, że oko jest narażone na poważne uszkodzenia zarówno z powodu ostrej jak i przewlekłej ekspozycji na promieniowanie UV. Wpływ ekspozycji oka na promieniowanie słoneczne kumuluje się w ciągu całego okresu życia. W grupie największego ryzyka znajdują się dzieci, ponieważ niewiele z nich nosi okulary przeciwsłoneczne przebywając na świeżym powietrzu, a ich szersze źrenice i bardziej przejrzyste soczewki umożliwiają swobodniejszy dostęp szkodliwego promieniowania do siatkówki. Dlatego dziecko do 18 roku życia może być narażone na osiągnięcie 80% całej kumulacyjnej dawki promieniowania w stosunku do całego okresu swojego życia.

Ekspozycja na promieniowanie UV odbywa się nie tylko na drodze bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne, ale również za pośrednictwem pośrednich źródeł takich jak promieniowanie odbite od różnych powierzchni (śnieg, woda, piasek oraz beton), jak również ze źródeł rozproszonych takich jak chmury, przez które przechodzi do 90% całego promieniowania.

W okularach przeciwsłonecznych bez filtrów mimo ciemnego zabarwienia oszukana źrenica przez ograniczenie dostępu światła do gałki ocznej będzie się poszerzać, a przez to, do otwartego oka dostanie się więcej promieni ultrafioletowych, szkodliwych dla siatkówki i soczewki oka.
Brak lub nieodpowiednie zabezpieczenie przed promieniowaniem UV może prowadzić do: pogorszenia jakości widzenia, groźnych chorób, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty wzroku.


Tanie okulary przeciwsłoneczne to okulary niebezpieczne. W tym przypadku najlepszym wyznacznikiem jakości jest cena i miejsce zakupu.


PRZYGOTUJ OCZY NA WIOSNĘ I PODARUJ IM ZDROWIE.
UWAGA! KONKURS.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiosennym organizowanym przez Salon Optyczny OKO mieszczący się w Intermarche przy ul. Kilińskiego 42. Nagrodami są dwie pary wysokiej klasy okularów przeciwsłonecznych z filtrami, które można wybrać osobiście w salonie. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zakupić w Salonie Optycznym OKO dowolny produkt w kwocie minimum 10 zł i wypełnić kupon konkursowy. Startujemy już 11 kwietnia.

Zapraszamy!


Regulamin konkursu

Niniejszy regulamin określa zasady organizacji i prowadzenia KONKURSU WIOSENNEGO w Salonie Optycznym OKO w Chojnowie przy ul. Kilińskiego 42 z siedzibą w Legnicy.

  1. Czas trwania

Akcja promocyjna zostanie przeprowadzona w terminie od 11 kwietnia do 12 maja 2014 roku.

  1. Miejsce prowadzenia akcji promocyjnej

Akcja promocyjna zostanie przeprowadzona w salonie optycznym OKO w Chojnowie w Centrum Handlowym Intermarche przy ul. Kilińskiego 42.

  1. Warunki i zasady skorzystania z akcji promocyjnej

Z promocji skorzysta klient, który w okresie od 11 kwietnia 2014 do 12 maja 2014 zakupi w Salonie Optycznym OKO dowolny produkt o minimalnej kwocie 10 zł oraz wypełni kupon konkursowy. Za dzień złożenia zakupu przyjmuje się datę zamieszczoną na paragonie lub zleceniu.

  1. Zasady promocji:

1. Nagrodę główną należy odebrać osobiście do 14 dni roboczych od dnia ogłoszenia wyników.

2. Wyniki zostaną ogłoszone 16 maja na stronie chojnow.pl. Do szczęśliwych zwycięzców zostaną wysłane także zaproszenia w formie listowej.

3. Nagrodę można przekazać komuś innemu (np. w prezencie).

4. Warunkiem odbioru nagrody jest okazanie zaproszenia.

5. Wybrane okulary nie mogą przekraczać kwoty 200 zł.

6. Klient ma możliwości dopłaty do okularów w momencie gdy wybierze parę w kwocie ponad 200 zł

8.Szczęśliwi posiadacze okularów zostaną wyłonieni przez losowanie


PAMIĘTAJ KAŻDY KUPON BIERZE UDZIAŁ W LOSOWANIU. PODWAJAJĄC KUPON PODWAJASZ SZANSĘ NA WYGRANĄ!

Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie!
Okulary przeciwsłoneczne czekają.


Salon Optyczny OKO
CH Intermarche
ul. Jana Kilińskiego 42
59-225 Chojnów
tel. 76850 79 12Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.