Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Jak dbać o bezpieczeństwo? Chojnowscy policjanci radzili.

Autor admin
Data utworzenia: 10 kwiecień 2014, 14:28 Wszystkich komentarzy: 0


Jak dbać o bezpieczeństwo? Chojnowscy policjanci radzili.

Jeśli zapytamy uczniów Szkoły Podstawowej i przedszkolaków z Rzeszotar jakie znają zasady dbania o bezpieczeństwo w trakcie drogi do szkoły czy przedszkola, podczas zabawy na podwórku albo zakupów, nawet obudzone w środku nocy, zaczną sypać przykładami jak z rękawa. Wszystko to dzięki spotkaniu jakie w rzeszotarskim przedszkolu i podstawówce przeprowadzili dzielnicowi z chojnowskiej Komendy Miejskiej Policji, którzy wspierani przez przedstawiciela Inspekcji Transportu Drogowego instruowali dzieci jak dbać o własne dobro.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Chojnowie od dłuższego czasu przeprowadzają spotkania w okolicznych miejscowościach poruszając temat bezpieczeństwa. Szkoły, w których zazwyczaj odbywają się wykłady cieszą się sporym zainteresowaniem uczniów. Ci, chętnie pytają rozwiewając swoje wątpliwości, aktywnie uczestniczą w lekcjach i chętnie zgłaszają na ochotnika do przeprowadzenia potencjalnych sytuacji, które mogą wydarzyć się w życiu codziennym.
Pod koniec kwietnia br. dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Chojnowie wraz z przedstawicielem Inspekcji Transportu Drogowego odwiedzili Szkołę Podstawową w Rzeszotarach oraz przedszkole. Wspomagając się filmem instruktażowym uświadomili młodych mieszkańców wsi leżącej w powiecie legnickim jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w życiu codziennym. Działając na wyobraźnię słuchaczy zaprezentowali kilka przykładowych sytuacji i pokazali jak się zachować by zminimalizować ryzyko.
Na koniec słuchacze otrzymali od mundurowanych gadżety, które w każdej sytuacji przypomną o spotkaniu. Były to m.in. kamizelki ostrzegawcze z krokodylem czy opaski odblaskowe.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.