Chojnowianka "zdemolowała" Legnickie Pole.

Data utworzenia: 14 kwiecień 2014, 09:07 Wszystkich komentarzy: 0

W niedzielne popołudnie KS Chojnowianka udała się do Legnickiego Pola, by tam rywalizować o kolejne punkty ligowe. Nasz klub w chwili obecnej jest pewnym liderem klasy okręgowej i wszystko wskazuje na to, że IV liga może okazać się faktem. Ostatnie spotkania nasi piłkarze rozgrywali na bardzo wysokim poziomie. Do Legnickiego Pola jechaliśmy z jasno postawionym celem – zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się o godzinie 16:00. Podopieczni Arkadiusza Palucha, w pełni zmobilizowani, znakomicie rozpoczęli to spotkanie. Dobrze poukładana Chojnowianka grała bardzo dobry futbol, funkcjonowało niemalże wszystko. Biało niebiescy grali często na jeden kontakt i tym samym co chwilę zaskakiwali rywali. Gospodarze byli praktycznie bezradni. Taka składna gra przełożyła się już w 20 minucie gry na pierwszego gola, którego autorem był Chrystian Serkies.

Wydawałoby się, że drugi gol jest tylko kwestią czasu, jednak pomimo dobrej gry nasi piłkarze nie mogli pokonać Siwonia, który bronił dostępu do własnej bramki. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się skromnym prowadzeniem 1:0.

W drugiej połowie gra się wyrównała, legniczanie próbowali zdobyć bramkę wyrównującą, jednak ten cel był nieosiągalny. W niespełna dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu na listę strzelców wpisał się Fabian Gałaszkiewicz. Chojnowianie grali nadal swoje, od samego początku widać było, że Arkadiusz Paluch nie zamierza bronić wyniku. Zawodnicy grali ofensywnie, dzięki takiej postawie zaskoczyliśmy gospodarzy, którzy liczyli na to, że uda się „urwać” liderowi choćby jeden punkt. Spotkanie nabierało coraz większego tempa, „głodny kolejnych goli Gałaszkiewicz już w 59 minucie gry wyprowadził biało niebieskich na 3:0. Wynik był już praktycznie ustalony.

Oba zespoły nadal dążyły do uzyskania kolejnych trafień. Bezkonkurencyjna tego dnia Chojnowianka jeszcze raz zaskoczyła KS Legnickie Pole. Wszystko to za sprawą rzutu karnego, który został podyktowany w 88 minucie. Na jedenastym metrze futbolówkę „ułożył” Serkies i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania na 4:0.

Cel – zwycięstwo został zatem zrealizowany. KS Chojnowianka z meczu na mecz gra lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Widać, że nasi piłkarze nie zamierzają odpuścić i będą na pewno walczyć o awans, który wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

Po dwudziestu rozegranych kolejkach biało niebiescy uzbierali 44 punkty i tym samym mają przewagę czerech oczek nad drugim KS II Polkowice. Trzecia Iskra Kochlice, po remisie z Rokitkami oraz Ścinawą pomału przestaje liczyć się w walce o awans do IV ligi, tracąc do lidera aż 9 punktów.

Już za dwa tygodnie w Chojnowie będziemy podejmować trudnego przeciwnika, jakim jest Konfeks Legnica. Liczymy na utrzymanie wysokiej dyspozycji i kolejny sukces. Życzymy powodzenia.