Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rusza akcja „Zacznij dbać o wzrok”

Autor artykuł sponsorowany
Data utworzenia: 02 czerwiec 2014, 17:33 Wszystkich komentarzy: 0


Rusza akcja „Zacznij dbać o wzrok”

9 czerwca 2014 roku ruszyła akcja „ZACZNIJ DBAĆ O WZROK”, w ramach której będzie można skorzystać z bezpłatnego badania wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych. Akcja będzie prowadzona na terenie Chojnowa w Salonie Optycznym Oko w Centrum Handlowym Intermarche przy ul. Kilińskiego 42.

Nasi specjaliści w profesjonalnie wyposażonych gabinetach zajmą się każdego rodzaju problemem optycznym naszych pacjentów, a nasi doradcy ds. komfortu widzenia chętnie posłużą pomocą w celu właściwego doboru zarówno opraw korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych.

Na badanie trzeba się wcześniej umówić telefonicznie pod nr: (76)850 79 12 lub osobiście. Dla osób które skorzystają z naszej akcji przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty. Akcja trwa do końca czerwca.

ZAPRASZAMY!
Teraz trochę wiedzy na temat oczu

Czy wiesz, że Twoje oczy każdego dnia są narażone na szkodliwe działanie negatywnych czynników ?

Nowe technologie i Internet stają się naturalną, immanentną częścią naszego życia. Korzystamy z nich niemal na każdym kroku. Otaczają nas coraz bardziej inteligentne urządzenia, dzięki którym mamy większe możliwości, coraz szybciej się do nich przyzwyczajamy. Monitor pc, tablet, tv czy nawet telefon komórkowy są źródłami światła które męczą oczy. Długie przesiadywanie przed nimi może prowadzić do wysychania gałki ocznej lub pogorszenia wzroku.

Duży wpływ na nasz wzrok ma także światło. Oczywiście najmocniej oddziałuje światło słoneczne regulujące nasz rytm dobowy i wpływające na aktywność organizmu. Szkodliwe promieniowanie na jakie jesteśmy narażeni obejmuje promienie UVA i UVB. Skutkiem braku lub nieodpowiedniego zabezpieczenia przed promieniowaniem UV może być pogorszenie jakości widzenia jak również groźne choroby, w skrajnych przypadkach prowadzące do utraty wzroku. Ale na świetle słonecznym się nie kończy. Chodzi również o oświetlenie w naszych domach, miejscu gdzie pracujemy, w sklepach gdzie robimy zakupy. Zbyt ostre lub za słabe oświetlenie może powodować zmęczenie oczu.

Dużą rolę odgrywa także powietrze. Narażenie na suche powietrze, przebywanie w pomieszczeniach zadymionych, zakurzonych czy klimatyzowanych może mieć niekorzystny wpływ na oczy powodując ich podrażnienie i uczucie dyskomfortu tzw. zespół suchego oka.
Przed nami krótki test:

1. Czy spędzasz co najmniej 4 godziny dziennie przy komputerze?

2. Czy odczuwasz pieczenie oczu przy dłuższym czasie spędzonym przy monitorze komputera?

3. Czy masz problemy z przeczytaniem drobnego druku lub sms-a?

4. Czy musisz odsuwać czytany tekst na coraz większą odległość?

5. Czy mrużysz oczy podczas czytania czy oglądania telewizji

6. Czy obraz jest mało ostry?

7. Czy masz problemy z patrzeniem w dal?

8. Czy wolałbyś być bardziej dyskretny i nosić soczewki kontaktowe zamiast okularów?

9. Czy odczuwasz problemy z wyraźnym widzeniem podczas jazdy autem?

10. Czy użytkujesz gotowe okulary zakupione na straganie bądź w aptece?

11. Czy jesteś po 40 roku życia i jeszcze nie odwiedziłeś okulisty ?

12. Czy w twojej rodzinie występują choroby związane ze wzrokiem np. jaskra, zaćma?

Jeśli chociaż raz na zadane pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to ZACZNIJ DBAĆ O SWOJE OCZY I ZBADAJ WZROK!


W Salonie Optycznym Oko można również dopasować soczewki kontaktowe.

No właśnie! Pojawia się pytanie: okulary czy soczewki kontaktowe ?

Soczewki kontaktowe jak i okulary korekcyjne dają wyjątkowy komfort widzenia nie powodując zniekształceń obrazu. Soczewki oferują ostrość w pełnym polu widzenia, tak jak u osoby, która nie posiada wady wzroku. Dlatego szkła kontaktowe zalecane są dla kierowców lub sportowców, gdzie ważne jest bezpieczeństwo i osiągnięcie jak najszerszego, najbardziej naturalnego obszaru widzenia. Szkła kontaktowe nie niszczą się na oku, a wypadnięcie ich w przypadku miękkich soczewek kontaktowych jest znikome, jeżeli są odpowiednio dobrane. Soczewki kontaktowe nie są zależne od warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu lub nagłe zmiany temperatury i nie zaparowują. W okularach korekcyjnych można zastosować powłoki najwyższej jakości, zapewniające odporność szkieł na zarysowania oraz idealną przejrzystość. Zaś antystatyczne i hydrofobowe własności powłoki soczewek przeciwdziałają przyleganiu brudu, nie wymagają one częstego czyszczenia. Dzięki soczewkom kontaktowym można nosić ulubione okulary przeciwsłoneczne, a same soczewki są często wyposażone w filtr UV, który dodatkowo chroni oczy przed niekorzystnym promieniowaniem. Oczywiście można wykonać okulary barwione służące jako przeciwsłoneczne z wartościami korekcyjnymi dla indywidualnego klienta.

Gotowe okulary? Pułapka dla oczu!

Co najmniej połowa społeczeństwa używa okularów. Ostatnio dostępnych jest dość sporo okularów gotowych. Sposób, w jaki na bazarach i w innych punktach (nie optycznych) dobierane są gotowe okulary jest bardzo ciekawy - przymierzane kolejno (jak buty), aż do momentu, gdy zostanie stwierdzone, że w tych widzi się dobrze. Każde z oczu ma zazwyczaj nieco inną wadę, natomiast w gotowych okularach moce obu soczewek są jednakowe. Oprócz tego gotowe okulary mogą być za mocne lub za słabe, a to może spowodować szybkie pogłębianie się wady wzroku. Najważniejsze przy dopasowaniu okularów korekcyjnych jest to, że muszą być one wykonane z uwzględnieniem indywidualnego rozstawu źrenic dla obu oczu. W przeciwnym wypadku narażamy się na szybkie zmęczenie oczu, silne bóle głowy oraz poważne zaburzenia ruchomości oczu prowadzące nawet do choroby zezowej.

Aby przestrzec Państwa przed zakupem gotowych okularów i zachęcić do wzięcia udziału w naszej akcji „Zacznij dbać o wzrok” zapraszamy NA BEZPŁATNE BADANIE WZROKU do Salonu Optycznego OKO.

Salon Optyczny OKO
CH Intermarche
ul. Jana Kilińskiego 42
59-225 Chojnów
tel. 76 850 79 12
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.