Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnów niczym Krzeszów gościł dzieci komunijne, rocznicowe i ERM

Autor admin
Data utworzenia: 02 czerwiec 2014, 08:22 Wszystkich komentarzy: 3


Chojnów niczym Krzeszów gościł dzieci komunijne, rocznicowe i ERM

Blisko 200 dzieci z księżmi, katechetami i rodzicami z różnych części Diecezji – Legnicy, Węglińca, Świerzawy czy Zgorzelca – wzięło udział w sobotnim spotkaniu dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych i Eucharystycznego Ruchu Młodych w Chojnowie. Było to pierwsze tego typu spotkanie w naszym mieście. Dotychczasowe zbiórki odbywały się w Krzeszowie.

Na sobotnie spotkanie przyjechały dzieci z terenu Diecezji Legnickiej należące do grup Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz te, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej oraz miały Rocznicę I Komunii Świętej. Czekał na nich bogaty program, wypełniony zajęciami od samego początku, aż do wyjazdu.

Po rejestracji grup i powitaniu w Kościele św. App. Piotra i Pawła w Chojnowie uczestnicy spotkania wzięli udział w Eucharystii. Przewodniczył jej ks. Biskup Marek Mendyk, który zachęcał dzieci aby byli dla innych apostołami radości.
Z Dużego Kościoła wszyscy przeszli w procesji eucharystycznej przez chojnowski rynek do kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W trakcie przemarszu dziewczynki sypały kwiatkami, zaś chłopcy dzierżyli w dłoniach transparenty z emblematami eucharystycznymi oraz dzwonki.

Tuż po procesji, w okolicach godziny 12.30 nastał czas wolny. Wtedy dzięki życzliwości mieszkańców Chojnowa oraz miejscowych cukierni na uczestników spotkania czekał posiłek.

Kolejnym punktem programu był Koncert Scholi AVE z Bielawy. Dzieci i młodzież występujący pod opieką pani Anny Lutz porwały słuchaczy do wspólnego śpiewania przekazując wszystkim zgromadzonym pod sceną w rynku mnóstwo radości.
Tuż po koncercie przez blisko dwie godziny uczestnicy pielgrzymki mieli możliwość poznania atrakcji naszego miasta. Mogli zwiedzić Muzeum Regionalne, wejść na Basztę Tkaczy, z której rozciąga się piękny widok na nasze miasto i okolice czy wziąć udział w rozgrywkach i zabawach sportowo-integracyjnych przygotowanych przez zespół nauczycieli z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie oraz chojnowską młodzież. Po wymagających sporej dawki energii zajęciach na wszystkich czekało ognisko z wysmażonymi kiełbaskami przygotowane przez strażaków i uczniów klasy pożarniczej miejscowego Liceum Ogólnokształcącego.

I chojnowskie spotkanie dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych i ERM w roku I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Legnickiej należy do przeszłości. Pielgrzymka, której koordynatorem był ks. Jarosław Górecki – Diecezjalny Moderator Eucharystycznego Ruchu Młodych, wywołała wśród uczestników wiele pozytywnych emocji. Dzięki atrakcjom zapewnionym przez organizatorów nie było czasu na nudę, zaś wyjazd grup do domów łączył się smutkiem i tęsknotą za naszym miastem.

Chojnowskie spotkanie poprzedzało I Diecezjalny Kongres Eucharystyczny, który będzie miał miejsce w dniach 8 – 19 czerwca.

Komentarze

Z Chojnowa burmistrz przed wyborami robi Krzeszów.Katoland w Chojnowie.
zgłoś komentarz
Jakie koszty tej religijnej głupawki w Klechostanie zwanym czasami Chojnowem poniosło miasto, czy kiedyś się dowiemy.
Jak nie chłopcy w kolorowych kieckach (jakieś gender) eucharystie i nachalna ewangelizacja, to na dni Klechostanu zgra Pectus, który wybrała jak co rok nieznana młodzież.
W Złotoryi zagrały Róże Europy i Kobranocka? tam chyba "młodzież" niema nic do gadania i całe szczęście.
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Top Rated Product Tips 8773364
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.