Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Spora rywalizacja kolarzy wokół Żwirowiska. UKK Oriens MTB ponownie na podium.

Autor Maciek
Data utworzenia: 05 czerwiec 2014, 13:30 Wszystkich komentarzy: 0


Spora rywalizacja kolarzy wokół Żwirowiska. UKK Oriens MTB ponownie na podium.

W ostatni dzień maja w Jaworzynie Śląskiej odbyło się X Grand Prix MTB Solidarności. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy ich ranga – Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB Cross Country.

Na tej imprezie sportowej nie zabrakło również chojnowskiego akcentu – wszystko to za sprawą klubu kolarskiego UKK Oriens MTB. Organizatorzy przygotowali bardzo wymagającą trasę, która przebiegała wokół lokalnego kąpieliska Żwirownia. Trasa wyścigu obejmowała odcinek 3,8 km. Jej początek znajdował się na ul. Towarowej. Młodzi kolarze mieli nie mało problemów podczas przemierzania polnych dróg oraz nadbrzeżnych ścieżek żwirowni.

W kategorii Żakinia bezkonkurencyjna była Anita Małek z naszego UKK Oriens MTB, która ukończyła wyścig na pierwszej pozycji. Na pochwałę zasługuje również Hanna Konarzewska, która po bardzo dobrym wyścigu zajęła trzecie miejsce. Podium, a na nim dwie chojnowianki wyglądało obiecująco przed kolejnymi zawodami.

Dzięki tak dobrej postawie Anita Małek zdobyła tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska MBT w kategorii Żakinia. Nasza młoda reprezentantka wygrała już czwarte zawody z rzędu.

Wśród Młodzików mieliśmy jednego reprezentanta – Dawida Hołodowskiego, który zajął 23 miejsce. Nasze Juniorki Młodsze spisały się wyśmienicie zajmując odpowiednio trzecią i czwartą lokatę. Na pudle pojawiła się Nikola Pawlikowska, tuż za nią zameldowała się Aleksandra Baranowska.

Juniorzy Młodsi nie mieli łatwego zadania. Rywalizacja była zacięta, a sam wyścig dostarczył wielu emocji. O podium „otarł” się Karol Rokus, który przekroczył linię mety jako czwarty, tuż za nim pojawił się Kamil Jędraszczyk. Trzeci z naszych juniorów – Karol Hołodowski był trzynasty.

Oprócz zawodów przeznaczonych dla licencjonowanych zawodników organizatorzy przewidzieli także rywalizację w kategorii dzieci oraz młodzieży gimnazjalnej. Specjalnie dla nich przygotowano krótszą i łatwiejszą trasę na której nie zabrakło sporego współzawodnictwa.W tej grupie sportowej na rowerach pojawili się młodzi chojnowianie: Szymon Musiał - I miejsce, Michał Kondziołka - III miejsce oraz Gabriel Kondziołka - V miejsce.

Serdecznie gratulujemyKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.