Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

7 pytań do… kosmetyczki.

Autor admin
Data utworzenia: 21 czerwiec 2014, 15:27 Wszystkich komentarzy: 2


7 pytań do… kosmetyczki.

Agata - kosmetyczka
Forma zatrudnienia: własna firma
Miasto, w którym pracuje: od 10000 do 19999 mieszkańców

Portal: Jak to się stało, że zostałaś kosmetyczką? Czy to było Twoim marzeniem, wiedziałaś od początku, że chcesz się tym zajmować czy może przyszło z biegiem lat i stopniowym poznawaniem swoich preferencji?

Agata: W podstawówce większość koleżanek po szkole chciała zostać fryzjerką, sprzedawcą, kosmetyczką, księżniczką, a moim marzeniem było zostać… przedszkolanką. Po szkole postanowiłam wyjechać do Bolesławca, tam uczyłam się 4 lata w Studium Nauczycielskim. Po szkole średniej zdałam egzaminy na Uniwersytet Wrocławski na wydział filologii słowiańskiej. Po studiach nie wyobrażałam sobie jednak siedzenia za biurkiem i tłumaczenia tekstów. Po przeprowadzce do Warszawy zainteresowałam się zmianą zawodu i wybrałam najlepszą szkołę kosmetyczną. Dostałam się do niej i tam spędziłam piękne lata swojego życia, zdobywając nowe umiejętności i ucząc się wielu ciekawych rzeczy.

P: Na czym polega Twoja praca? Jakie są Twoje obowiązki? Opisz swój dzień w pracy (jak wygląda, jak przebiega, czym się w ciągu dnia pracy zajmujesz).

A: Jestem technikiem kosmetyki i od niecałego roku mam swój wymarzony gabinet. Dzień rozpoczynam w pracy od godz. 9.00, ale w“gorących okresach” przyjeżdżam dużo wcześniej. Potem do godz. 17.00-19.00 wykonuję z pasją, wielką przyjemnością i zaangażowaniem rozmaite zabiegi pielęgnacyjne.

P: Co jest najprzyjemniejsze? Co daje Ci najwięcej radości i satysfakcji?

A: Największą radość i satysfakcję daje mi uśmiechnięta i zadowolona mina mojej klientki oraz widoczne efekty po zabiegu. To ukoronowanie mojej pracy i miód na serce.

P: Co jest najtrudniejsze? Co sprawia Ci problem? Za czym w swojej pracy nie przepadasz? Czego wolałabyś uniknąć?

A: Kosmetyczka, to wymarzony zawód dla kobiety, ale jak w każdym zawodzie bywają chwile nerwowe i stresujące, ale nie są one związane z moimi klientkami. Sytuacje w których się stresuję, a jest ich naprawdę niewiele, to niewysłana na czas przesyłka z towarem, kiedy urządzenie odmawia posłuszeństwa lub kiedy z nieznanych przyczyn gaśnie światło. Cała reszta z pozytywnym nastawieniem do życia zawsze się udaje!


P:Jakie cechy osobowości okazują się przydatne w Twojej profesji? Czy trzeba mieć jakieś konkretne predyspozycje żeby ją wykonywać?

A: W profesji którą wykonuję bardzo ważne są: odpowiedzialność, precyzja, kompetencja – doświadczenie i umiejętności, poza tym cierpliwość, empatia, uprzejmość i umiejętność uważnego słuchania.

P:Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Twojej branży? Masz własną firmę - czy masz dużą konkurencję? Nie miałaś problemów z pozyskaniem klientów, z utrzymaniem się na rynku? *Na odpowiedzi w dużej mierze zaważy miejsce – wielkość miasta oraz rejon kraju.

A: Gabinet istnieje już pół roku i od samego początku cieszy się dużym powodzeniem. W miejscowości, w której pracuję nie ma za wielu takich obiektów, dlatego zainteresowanie jest bardzo duże. W dzisiejszych czasach kobiety lubią i chcą dbać o siebie, dlatego gabinet z odpowiednimi zabiegami i urządzeniami zawsze będzie odwiedzany przez Panie.

P:Jak wyglądają warunki finansowe?

A: W branży kosmetycznej zarobki uwarunkowane są od danego miesiąca. W miesiącach świątecznych, komunijnych, weselnych zarobki są wyższe. W miesiącach od stycznia do marca zdecydowanie niższe. Średnia płaca w tym zawodzie waha się od 1500 zł do 4000zł netto. Wszystko zależy od miejscowości, usytuowania lokalu, umiejętności kosmetyczki.

P: Bardzo Ci dziękujemy za udzielenie informacji.Komentarze

For the person asking for sites about simple financial recommendations, worthwhile financial words of advice, finance tips tamil, good finance words of advice, finance tips for 18, I highly suggest this simple money ideas profile or for finance tips 2019, worthwhile financial recommendations, dave ramsey finance tips, finance tips malayalam, finance tips, check out this top money ideas profile.
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Awesome Product Tips e2de3a9
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.