Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

PWSZ zaprasza na nowe kierunki studiów !

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 03 lipiec 2014, 11:07 Wszystkich komentarzy: 0


PWSZ zaprasza na nowe kierunki studiów !
Do 29 lipca br. można zarejestrować się w systemie elektronicznej rekrutacji kandydatów na studia na rok akademicki 2014/2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

W ofercie studiów można znaleźć 11 kierunków licencjackich – Administracja; Bezpieczeństwo Wewnętrzne; Dietetyka; Ekonomia; Filologia; Finanse, Rachunkowość i Podatki; Pedagogika; Pielęgniarstwo; Ratownictwo Medyczne; Turystyka i Rekreacja; Zarządzanie; 3 kierunki inżynierskie – Informatyka; Inżynieria Testowa; Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz 2 magisterskie – Pedagogika; Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Przekrój oferowanych kierunków jest bardzo zróżnicowany. Są to zarówno kierunki ekonomiczne, humanistyczne, medyczne, prawne, techniczne i ścisłe.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy poleca nowe kierunki studiów – Inżynierię Testową oraz Finanse, Rachunkowość i Podatki.

Program kształcenia na kierunku Inżynieria Testowa został opracowany we współpracy z niemiecką uczelnią Steinbeis Hochschule Berlin. Jest on dostosowany do potrzeb współczesnego przemysłu i pozwala kształcić specjalistów w nowym zawodzie, który od niedawna funkcjonuje na europejskim rynku pracy. Studenci kierunku Inżynieria Testowa będą mogli kształcić się wybierając jedną z dwóch oferowanych specjalności: testowanie urządzeń sterujących oraz testowanie własności mechanicznych.

Absolwent tego kierunku będzie potrafił badać cechy konstrukcyjne, parametry eksploatacyjne lub niezawodność urządzeń, maszyn lub ich elementów. Inżynieria Testowa jest kierunkiem o profilu praktycznym, w którym występują elementy dualnego systemu kształcenia. Dlatego zajęcia na Uczelni odbywają się równolegle z nauką w zakładzie pracy. W każdym semestrze studenci realizują praktyki zawodowe. Dodatkowo wykonują praktyczne zadania oraz projekty na rzecz zakładu pracy w ramach tzw. projektów transferowych lub godzin transferowych. Praca dyplomowa wiąże się z przygotowaniem projektu i ma charakter praktyczny.

Z kolei studia na kierunku Finanse, Rachunkowość i Podatki zapewniają absolwentowi wiedzę z dyscyplin należących do dziedziny nauk ekonomicznych takich jak finanse, ekonomia oraz nauki o zarządzaniu. W programie studiów ujęto zatem moduły z zakresu finansów publicznych, finansów przedsiębiorstwa, rachunkowości, ale także mikroekonomii, makroekonomii, międzynarodowych stosunków gospodarczych, zarządzania itp. Uwzględniono również moduły, które dostarczają absolwentowi narzędzi analitycznych takich jak informatyka, statystyka, matematyka i ekonometria.

Trzyletnie studia na kierunku Finanse, Rachunkowość i Podatki kończą się tytułem licencjata, który upoważnia absolwentów do podjęcia pracy i kontynuacji studiów drugiego stopnia. W PWSZ im. Witelona w Legnicy można podjąć studia drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Studenci kierunku Finanse, Rachunkowość i Podatki mogą kształcić się na jednej z następujących specjalności: rachunkowość i podatki ora finanse przedsiębiorstw.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.