Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Współpraca miast na fotografiach. Otwarcie wystawy w chojnowskiej bibliotece

Autor MK
Data utworzenia: 05 lipiec 2014, 15:45 Wszystkich komentarzy: 2


Współpraca miast na fotografiach. Otwarcie wystawy w chojnowskiej bibliotece

W piątkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej „Partnerstwo i współpraca miast 2013-2014: Chojnów – Egelsbach – Commentry – Gӧrlitz”. W Galerii Młodych spotkali się ojcowie sukcesu stowarzyszenia, którzy podzielili się z gośćmi wspomnieniami jakie zostały w ich pamięci z wizyt w Egelsbach, Commentry czy Gӧrlitz.

- Ta wystawa jest trzecią wystawą partnerską, którą wspólnie ze stowarzyszeniem realizujemy. Pierwsza miała miejsce w 2010 r. z okazji 5-lecia partnerstwa i 5-lecia naszego stowarzyszenia. Ta wystawa nam się tak bardzo spodobała gdyż 2 lata później zorganizowaliśmy wystawę z partnerskich wizyt w Chojnowie w 2011 r. i w Egelsbach w 2012 r. – mówiła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie, Barbara Landzberg. - Co miłe i co należy podkreślić - we wszystkich naszych wystawach – również dzisiejszej - towarzyszyli nam nasi goście z Niemiec.
Wystawa zdjęć, którą możemy oglądać w bibliotece składa się z trzech elementów. - Dwa elementy dotyczą partnerstwa miast – pierwsza to ubiegłoroczna wizyta gości z Egelsbach. Drugi aspekt to partnerska wizyta, stowarzyszenia, które po raz pierwszy wyjechało do Commentry. Wybraliśmy się tam by poznać naszych francuskich partnerów. Będziemy kreować to partnerstwo od tego roku i musieliśmy zrobić rozpoznanie – mówiła prezes stowarzyszenia, Elżbieta Kłapcińska. Trzecim elementem wystawy były zdjęcia z Gӧrlitz, którego mieszkańcy przyjechali do Chojnowa specjalnie na prezentacje. Mimo, że Chojnów i Gӧrlitz nie łączy partnerska umowa, obie miejscowości współpracują ze sobą.
Spotkanie w bibliotece było również okazją by podziękować za wsparcie jakie stowarzyszeniu udziela Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Urząd Miejski. – Wielokrotnie o tym mówię, że największym bogactwem każdej społeczności są ludzie, którzy potrafią coś robić na rzecz drugiego człowieka, którzy są aktywni społecznie, kreują rozwój w różnych dziedzinach życia – mówił Burmistrz Miasta Chojnowa, Jan Serkies. - W Chojnowie jest wiele takich organizacji, które aktywnie działają społecznie. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Miast Partnerskich skupiające ludzi, którzy w różnych dziedzinach są aktywni. Za to bardzo gorąco Państwu dziękuję.
- Kiedy przystępowaliśmy do podpisywania umów partnerskich wielu było takich, którzy nie wierzyli, że to nam się do końca uda. Okazało się, że udało się znakomicie i to partnerstwo jest nie tylko na papierze, ale jest partnerstwem bardzo żywym – kontynuował burmistrz. – Bardzo się cieszę, gdy ktoś przychodzi i coś proponuje. Najgorzej jest z tymi, którzy nic nie chcą od siebie dać, a chcieliby aby coś dla nich zrobić. Państwo jesteście przykładem na to, że przychodzicie, proponujecie, a my zawsze Państwa wspieramy, za co bardzo gorąco dziękuję.

Wystawa fotograficzna „Partnerstwo i współpraca miast 2013-2014: Chojnów – Egelsbach – Commentry – Gӧrlitz” gościć będzie w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie do końca lipca 2014 r.

Komentarze

Wielokrotnie o tym mówię, że największym bogactwem każdej społeczności są ludzie, którzy potrafią coś robić na rzecz drugiego człowieka, którzy są aktywni społecznie, kreują rozwój w różnych dziedzinach życia ,Bardzo się cieszę, gdy ktoś przychodzi i coś proponuje. Najgorzej jest z tymi, którzy nic nie chcą od siebie dać, a chcieliby aby coś dla nich zrobić - święte słowa
zgłoś komentarz
pani w niebieskiej bluzce to zestaw obowiazkowy kazdej imprezy - czytaj tło. głupio by było jak by był tylko jan , sekretarka emilka i kobita z komisji mieszkaniowej
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.