Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego za nami

Autor MK
Data utworzenia: 07 lipiec 2014, 16:13 Wszystkich komentarzy: 0


Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego za nami

Przed dwa dni mnóstwo wystawców i jeszcze więcej odwiedzających postawiło przybyć do Piotrowic, gdzie na terenie kompleksu pałacowo-parkowego odbyły się XXXIV Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego i XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Wystawa Maszyn Rolniczych. W tym roku patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Jak co roku na dwóch tysiącach metrów kwadratowych swoje okazy prezentowali hodowcy bydła, trzody chlewnej, owiec, koni czy królików. Nie zabrakło również miłośników drobiu ozdobnego i gołębi. Ci najlepsi – po ocenie zwierząt która odbyła się w sobotę – zostali odznaczeni i otrzymali nagrody.
Na prawdziwych mężczyzn czekał lśniący sprzęt rolniczy. Najnowsze dokonania konstruktorów i inżynierów zawsze gromadzą wokół siebie mnóstwo oglądających. W tym roku nie było inaczej, choć zdaniem wielu, nieco mniejszy „arsenał” zaprezentowali wystawcy.
Dni Otwartych Doradztwa Rolniczego nie byłoby bez licznych stoisk handlowych. Goście na straganach, które „oblepiły” teren w Piotrowicach mogli zakupić rękodzieło artystyczne, środki ochrony roślin, pasze i artykuły do produkcji rolnej, ale również ceramikę, wikliniarstwo, sadzonki drzew, kwiatów, krzewów. Spędzając „grube” godziny poza domem można było zaspokoić swój głód i pragnienie korzystając ze stoisk gastronomicznych, często sprzedających własne wypieki.
Swoistą wisieńką na torcie był IX Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Śpiewająca Wieś”. Jako ostatnia atrakcja drugiego dnia, występy grup muzycznych przyciągnęły pod scenę sporo słuchaczy. Przegląd zakończył się przyznaniem nagród i wyróżnień. Poniżej werdykt jury:

1 miejsce – Złota Leszczyna

2 miejsce – Pokolenia

3 miejsce – Łubin

Wyróżnienie: Stokrotki i Goliszowanie
Jednak Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego, Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Maszyn Rolniczych to przede wszystkim okazja dla dolnośląskich rolników, by w miłej atmosferze spotkać się i wymienić doświadczenia oraz poznać nowe technologie produkcji rolniczej. Do zobaczenia za rok!

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.