Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nowoczesna motopompa dla chojnowskich strażaków

Autor firemax
Data utworzenia: 08 lipiec 2014, 11:36 Wszystkich komentarzy: 0


Nowoczesna motopompa dla chojnowskich strażaków
W sobotnie południe czwartego lipca w samym centrum Legnickiego rynku miały miejsce przełożone z powodu czerwcowego zagrożenia powodziowego powiatowe obchody z okazji Dnia Strażaka, w których udział wzięli m.in. Wicewojewoda Dolnośląski Pani Ewa Mańkowska oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Abulewicz.

Myślą przewodnią obchodów były awanse i wyróżnienia dla strażaków oraz dla osób, które na co dzień wspomagają działania strażaków jak i ochotników z powiatu, oraz oficjalne przekazanie nowego radiotelefonu dla OSP Krzywa zakupionego przez urząd gminy Chojnów oraz zakupioną przez KW PSP we Wrocławiu motopompę dużej wydajności BBA M80/8 która dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Ryszardowi Kawce wręczył zastępca KW PSP st. bryg. Andrzej Abulewicz wraz z prezesem BBA Pumps Polska . Na co dzień motopompa, gotowa do wyjazdu, znajduje się garażu JRG 3. Urządzenie umieszczone jest na przyczepie Gniotpol, która wraz z samochodem wężowym (SW3000) tworzy zestaw wysyłany do akcji.
Motopompa może być wykorzystywana do pompowania wody przy dużych pożarach oraz w czasie powodzi. Pompę napędza silnik o pojemności 6,6 litra i mocy 182 kW wyprodukowany w 2013 roku przez firmę PERKINS. Duża moc powoduje, że urządzenie jest dość „paliwożerne” – maksymalne spalanie wynosi 46 litrów na godzinę. Pompa maksymalnie wykonuje 2000 obr./min., a jej masa całkowita to 2800 kg. Wydajność urządzenia wynosi 8000 litrów na minutę przy wysokości podnoszenia 80 metrów.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.