Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rokitki wygrały w sparingu z Chojnowianką

Autor Maciek
Data utworzenia: 29 sierpień 2014, 16:06 Wszystkich komentarzy: 8


Rokitki wygrały w sparingu z Chojnowianką

Stadion Miejski, pomimo remontu, nadal służy piłkarzom. W dniu wczorajszym na murawie pojawiły się dwie ekipy juniorskie: KS Chojnowianka oraz Czarni Rokitki. Pomimo faktu, że była to rywalizacja o „pietruszkę”, bo mecz był sparingiem obie ekipy przyłożyły się do gry. Na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców, którzy dopingowali swoich piłkarzy.

Zarówno podopieczni Bogdana Kozłowskiego, jak i Janusza Cygana walczyli o każdą piłkę. Czarni przyjechali do Chojnowa jako faworyt. Jeszcze w zeszłym sezonie ekipa z Rokitek, po fenomenalnym sezonie, zajęła doskonałe drugie miejsce w lidze. Biało niebiescy natomiast, po wielu problemach, dopiero w drugiej części rozgrywek ligowych pokazali na co ich stać.

Wczorajsze spotkanie przebiegało pod dyktando Czarnych, którzy stworzyli wiele sytuacji pod bramką strzeżoną przez Pawła Sokołowskiego. Chojnowianie, grając z kontrataku, próbowali zdobyć gola. Niestety w pierwszych 45 minutach gry nie udało im się to. Rokitki wyszły na prowadzenie, a pierwsza odsłona gry zakończyła się wynikiem 1:0.

W drugiej części spotkania gra zaostrzyła się. Na boisku słychać było obu szkoleniowców, którzy wytykali błędy swoim podopiecznym. Obraz gry nie zmieniał się. Czarni dominowali na murawie, dzięki czemu udało im się zdobyć jeszcze dwa gole. Tych bramek mogło paść więcej, jednak Sokołowski stanął na wysokości zadania i wychwycił wiele celnych strzałów. Chojnowianka nieco bardziej odkryła się i przeszła do kontrataków. Taka gra opłaciła się, gdyż biało niebiescy zdobyli gola honorowego. Na listę strzelców wpisał się Chudziak.

Skład KS Chojnowianka: Sokołowski, Szprycha, Bencal, Zazulczak, Fuławka, Iwaniak, Pisarski, Olech Krasoń, Borkowski, Chudziak. Na murawie pojawili się także: Rudnicki, Kilkus, Czyszczoń, Mastalerz,

Skład Czarni Rokitki: Migała, Janiec, Nowak, Ratajczyk, Sieroń, Bekacz, Kozubski, Węglewski, Wroniak, Kozak. Zagrali również: Liskiewicz, Krysiak, Romaniak.Komentarze

W dwutysięcznej miejscowości potrafiono zebrać ekipę juniora,która ograła Chojnów liczący 14 tys ludzi.Czy w 14 tys Chojnowie brakuje wartościowej młodzieży.To chyba pierwszy taki sukces Rokitek no i wstyd dla prezesowej.
zgłoś komentarz
Przecież w Rokitkach jest jedna szkoła,mało dzieci,a mimo to jest silna drużyna.
zgłoś komentarz
1) Drużyna z Rokitek jest zgrana. Ci chłopacy grają razem od młodzików bez większych zmian kadrowych co runde/sezon. W Chojnowie zmiany są ciągle. Rocznik 96 jest mało liczny, ponieważ każdy z nich musiał grać cały czas z chłopakami o 3-4 lata starszymi, bo nie było ich grupy wiekowej. Zostali najwytrwalsi.
2) Są to w większości zawodnicy 96 i 97 (Czyli junior starszy ). W drużynie z Chojnowa zagrało z rocznika 96 dwóch zawodników, z 97 czterech. Reszta to zawodnicy 98 i młodsi.
3) Czarni Rokitki to wicemistrz z zeszłego sezonu w juniorze starszym.

Wynik nie jest chyba najgorszy jak na nowy zespół, w większości młodszy :)
zgłoś komentarz
Nie dbają o nas w Chojnowiance.Kierowniczka nie ma pieniędzy.
zgłoś komentarz
75 zł za szkolenie dziecka w Chojnowiance,to dla przeciętnego Kowalskiego bardzo duże pieniądze,ale dla burmistrza,który zarabia 13 tys już nie.Pana burmistrza stać,by zawieść dziecko do Legnicy,Lubina na trening.Pewnie mu się nie chce,więc podejmuje działania w swoim stylu pod siebie.Dobro ogółu schodzi na plan drugi.Od listopada będzie miał pan więcej czasu po przegranych wyborach ,na co wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi.
zgłoś komentarz
Pan Burmistrz bardzo boi się utraty władzy i 13 tys wypłaty.Zobaczcie na nerwowe ruchy ,gesty ciała.Gdzie takie pieniądze zarobi?Moim zdaniem Pan Rabanda poczuł się jak zbity pies ,gdy zaproponowano mu drugiego trenera.Do tej pory było wszystko ok,nikt nie potrzebował zmian,treningi bardzo dobre ,a tu Serkies wyjezdza z pomysłem za 75 zł?Czy drugi trener będzie zarabiał tyle ,co Rabanda czy więcej?Pewnie przyjdzie obcy skasować rodziców,a Rabanda będzie otrzymywał 450 zł z kasy klubu jak było do tej pory.Brak szacunku dla Marcina spowoduje,że rzuci trenerkę,a wtedy zrobi się poważny problem dla klubu.Trzeba szanować ludzi,których klub ma i są jego wychowankami.
zgłoś komentarz
W Rokitkach gmina przeznacza na dzieci i młodzież 20 tys złotych i wszystko jest za darmo.W Chojnowie 90 tys i mało,mało,mało.Gdzie sa te pieniądze?
zgłoś komentarz
W Chojnowiance rodziców się nie szanuje.Skoro Członka zrobiła zebranie z rodzicami na stadionie i nie przyszła?Inni członkowie chodzili po stadionie,a do rodziców przemawiał burmistrz ,który nie jest członkiem zarządu.Ta kobieta robi pośmiewisko z klubu.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.