Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Słońce nad "Niebieskim Parasolem"

Autor Maks
Data utworzenia: 31 sierpień 2014, 08:45 Wszystkich komentarzy: 0


Słońce nad "Niebieskim Parasolem"

29 lipca w parku na tyłach budynku Niebieskiego Parasola wzniesiona została scena, oraz stoliki z ławkami. Cała struktura skupiała się wokół rozstawionego drewnianego parkietu. Tego słonecznego dnia podopieczni Niebieskiego Parasola mieli opuścić mury budynku i wyjść chojnowianom naprzeciw. Pokazali siebie ze znakomitej strony, z uśmiechami na pogodnych twarzach, pełni ochoty do zabawy i śmiechu, udowadniając dystans do samych siebie. Zaczynał się coroczny Turniej śpiewu i tańca.

Imprezę swoją obecnością uświetniła piosenkarka Alicja Majewska, oraz ceniony kompozytor, Włodzimierz Korcz. Nie tylko oni byli gośćmi tegorocznej edycji Turnieju. Do Chojnowa wraz z opiekunami zjechali się także podopieczni okolicznych instytucji pracujących z osobami starszymi i wymagającymi całodobowej opieki. Tak też Dolnośląski Ośrodek Pielęgnacyjno – Rehabilitacyjny „Niebieski Parasol” był gospodarzem dla DPS (Domu Pomocy Społecznej) Głogów, DPS Prząśnik, DPS Legnickie Pole, DPS Jawor, DPS Bardo, DPS Bolesławiec, Domu Dziennej Pomocy Lubin. Ponadto mogliśmy też spotkać opiekunów i ich pacjentów z chojnowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy z ulicy Sobieskiego, a także Środowiskowego Domu Samopomocy z ulicy Reja.


Główną ideą spotkania była integracja pasji podopiecznych wyżej wymienionych placówek z życiem miasta. Oto tego wyjątkowego dnia nadarzyła się okazja do podzielenia się własnymi talentami, uśmiechem i humorem wraz z innymi mieszkańcami Chojnowa. Program zawierał w sobie konkurs taneczny oraz wokalny. Turniej co prawda nie przyciągnął do siebie tylu ludzi, co koncerty w Rynku, jednak nie można mu odmówić zabawy i śmiechu, którego przysporzył tak uczestnikom, jak i widzom. Ci drudzy nie mają czego żałować! Na dowód tego stwierdzenia powołuję przechodniów, którzy chodząc między straganami chojnowskiego targowiska, poświęcili swój czas aby postać przy ogrodzeniu, lub nawet przejść na drugą jego stronę.


Najwięcej śmiechu, ale też i powagi przysporzyła część taneczna, w której drużyna Niebieskiego Parasola zyskała I miejsce, rozbrajając wszystkich zebranych swoją sceniczną interpretacją znanego przeboju Cleo i Donatana „My Słowianie”. Drugie miejsce zostało przyznane DPS z Opolnicy, trzecie miejsce należało się DDP z Lubina, które z Chojnowa wyjechało z dodatkowym wyróżnieniem. W swoich aranżacjach tanecznych nie brakowało ani śmiechu, ani powagi, gdyż obok wesołego, grupowego występu gospodarzy, miały miejsce występy tańca wolnego, występy dwóch par jednocześnie, a nawet kostiumowy, gdzie para przebrana była za kowbojów. Część wokalna natomiast stanowiła odpoczynek od tańca i pozwoliła na chwilę dumania nad tekstami piosenek. Przeważała oczywiście piosenka „Być kobietą”, wykonywaną niegdyś przez Alicję Majewską. Oprócz tego, Chojnów może pochwalić się także śpiewem Zespołu Partita z Niebieskiego Parasola, oraz Grupy Tanecznej Niebieski Parasol.

Impreza swoją wspaniałą atmosferą dorównywała Dniom Chojnowa, dlatego tym bardziej szkoda, że wciąż nie jest ona znana szerszej publice naszego miasta. Miejmy nadzieję że przyszłoroczna edycja – jubileuszowa, bo dziesiąta – przyciągnie do siebie więcej widzów, dając podopiecznym Niebieskiego Parasola oraz ich gościom jeszcze więcej uśmiechu i satysfakcji.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.