Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

BOŻONARODZENIOWE RADOŚCI W SP 3

Autor Bogusława Kruk i Maria Lis
Data utworzenia: 23 grudzień 2014, 09:03 Wszystkich komentarzy: 0


BOŻONARODZENIOWE RADOŚCI W SP 3

Miesiąc grudzień obfituje w radosne chwile związane z Mikołajem oraz nadchodzącymi świętami. Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą nie zapomniał w tym roku również o naszej szkole. Uczniowie wszystkich klas powitali go z niecierpliwością i ciekawością. Musieli wykazać się śpiewem lub choćby wierszykiem, by otrzymać prezent. Każde dziecko otrzymało słodkie upominki.

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na list do Mikołaja. Wpłynęło ponad 70 prac. Po burzliwej dyskusji oraz dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi pracami komisja wybrała 23 najciekawsze listy, które zostały wyróżnione i nagrodzone.

3 grudnia w szkole zapachniało świerkiem i piernikami. Na parterze przy choince rozłożył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Inicjatorem tego nowego w naszej szkole przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki. W pracach przygotowawczych wzięła udział cała społeczność szkolna oraz rodzice. Kupujący mieli w czym wybierać. Na półkach, stolikach pojawiły się stroiki, przeróżnego rodzaju pierniczki i choinki, kolorowe bombki, kartki świąteczne, świeczki, ozdoby choinkowe, chleb na zakwasie. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Po trwającym trzy dni kiermaszu podliczono zysk, który wyniósł ponad 2400 zł. Pieniądze spożytkowane zostaną na potrzeby szkoły.

Na zaproszenie p. dyrektor legnickiego Decathlonu nasz grupa akrobatyczna Piramida pod opieką p. H. Kaczyńskiej zorganizowała właśnie w tym sklepie pokaz swoich umiejętności. Dziewczęta pokazały kilka swoich nowych układów, które spotkały się z gorącym przyjęciem oglądających gości. Składamy podziękowanie dla akrobatek, trenerki jak również dla rodziców za sprawną organizację dojazdów.

Przed nami kolejne atrakcje. W ostatnim przedświątecznym tygodniu uczniowie obejrzeli jasełka przygotowane przez siostrę katechetkę. Dzieci z klas I-III zostały zaproszone do obejrzenia przedstawienia pt. „Chwil kilka z życia Bożonarodzeniowego drzewka” opartego na motywach baśni H. Ch. Andersena. Inscenizację przygotowała p. Bogusława Kruk z klasą II a. W ostatnie piątkowe przedpołudnie w klasach zorganizowane zostały wigilie przygotowane przez uczniów i rodziców. Z radością oczekujemy nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W imieniu własnym oraz całego grona pedagogicznego życzymy wszystkim spokojnych i radosnych świąt.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.