Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Chojnowianie gotowi do świąt. Nocny spacer z aparatem

Autor Maciek
Data utworzenia: 24 grudzień 2014, 20:04 Wszystkich komentarzy: 3


Chojnowianie gotowi do świąt. Nocny spacer z aparatem

Od dłuższego czasu podczas wieczornego spaceru mieszkańcy naszego miasta mogą nacieszyć oko licznymi ozdobami świątecznymi, które pojawiły się w rynku. Samo centrum, tuż po zapadnięciu zmroku, zmienia się nie do poznania. Liczne ozdoby, świecidełka czy wreszcie cudowna choinka sprawiają, że czujemy magię Bożego Narodzenia. Przechadzając się ulicami Chojnowa odczuwamy, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Jednak nie tylko władze zadbały o to, aby nasze zazwyczaj ponure miasto zmieniło się nie do poznania.

Odchodząc od centrum i rozglądając się dookoła natrafić można na liczne akcenty związane z Bożym Narodzeniem. Mieszkańcy Chojnowa, pomimo wielu własnych spraw, zadbali o to, aby magia świąt była odczuwalna. Najbardziej okazale prezentuje się Restauracja Pałacyk, która w bajecznej scenerii dodaje uroku ulicy Witosa. Dwie przecznice dalej Restauracja "Pod Jeleniem" nadaje blasku ulicy Legnickiej. Udało nam się znaleźć również kilka miejsc, które mogłyby ze sobą konkurować pod względem ilości świecidełek. Właściciele domków jednorodzinnych stanęli na wysokości zadania, nie tylko same posiadłości wyglądają inaczej, również ich otoczenie nabrało świątecznego blasku.

Mieszkańcy bloków czy też starych kamienic również nie zawiedli. W oknach można dostrzec wiele akcentów bożonarodzeniowych, poczynając od malowideł kończąc na różnokolorowych lampkach. Wiele balkonów zmieniło się nie do poznania. Kreatywność i zdolności artystyczne chojnowian przełożyły się na poprawienie pejzażu naszego miasta.

Wieczorny spacer, przy iście wiosennej pogodzie, dostarczy nam wielu wrażeń wizualnych. Szczerze polecamy małą wycieczkę dookoła Chojnowa, która oprócz walorów zdrowotnych dostarczy nam wiele radości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na wycieczkę zabrać ze sobą najmłodszych, którzy na pewno zauważą, że nasze miasto nocą wygląda zupełnie inaczej.

Dla wszystkich tych, którzy jeszcze pracują lub też pochłonięci są pracami domowymi związanymi z nadchodzącymi świętami przygotowaliśmy małą fotorelację z naszej podróży po Chojnowie nocą.Komentarze

Jaki piękny ten Chojnów . Tylko rynek i prywatni ludzie co zależało im na wyglądzie tak to totalna porażka. Urząd chyba oszczędza . Ciemno jak w d...e i czym tu się chwalić czy tylko rynek ważny i wcale tak za piękny nie jest. Wracałem nie dawno przez parę miast wzdłuż granicy od szczecina pięknie i jakoś tam na oświetleniu i ozdobach nie oszczędzają. Aż szkoda pisać totalna porażka rynek niby oświetlony a ulica no Dąbrowskiego ciemna ha ha .bo w ciemnościach tak i tak nic nie widać tego brudu
zgłoś komentarz
jakby miasto wydalo wiecej na swiatla i ozdoby to bys pieprzyl, ze za duzo pieniedzy na pierdoly idzie :D Maciek ty wariacie!!! Wesolych Swiat :)
zgłoś komentarz
Dzięki wielkie. Również życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.