Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Kolejne energooszczędne mieszkania i domki z keramzytu powstaną w Chojnowie

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 22 grudzień 2014, 15:49


Kolejne energooszczędne mieszkania i domki z keramzytu powstaną w Chojnowie

Firma "D.S Dariusz Sywak" stała się już filarem chojnowskich inwestycji deweloperskich. Wszystko rozpoczęło się od pierwszej inwestycji, jaką było wybudowanie kamienicy przy ul. Długosza. Prężnie działająca firma postawiła na materiał przyszłościowy i całość wykonała techniką keramzytową. W zaskakującym tempie powstała piękna kamienica, która do dziś jest wizytówką ulicy Długosza. Mieszkania rozeszły się jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki". Lokatorzy, pomimo wcześniejszych obaw dotyczących metody wykonania, bardzo pozytywnie wypowiadają się o zakupionych lokalach. Śmiało można powiedzieć, że kierunek, w którym podąża "D.S Dariusz Sywak" jest jak najbardziej słuszny i przyszłościowy.

Wracając do sedna. Keramzyt to kruszywo wypalane z gliny ilastej w temperaturze około 1150°C. To, co otrzymujemy po tym procesie to materiał niemal idealny! Bo czy odporność na ogień, wodę, mróz, działanie grzybów czy pleśni, a także dźwiękoszczelność nie składają się na wymarzoną podstawę domu?

Budowanie za pomocą keramzytu jest niezwykle proste, a co najważniejsze szybkie. Wielu z nas marzy o tym, aby kupić swoje wymarzone mieszkanie. Oglądając lokale z rynku wtórnego zmuszeni jesteśmy zakupić to, co było stworzone dla zupełnie kogoś innego. Wybierając ofertę firmy "D.S Dariusz Sywak" - to my decydujemy, jak będzie wyglądało nasze wymarzone mieszkanie. Wystarczy odrobina własnej inwencji twórczej, aby wszystko wyglądało tak jak sobie wymarzyliśmy. Mieszkania przygotowane są do malowania czy tapetowania. Powierzchnia ścian jest gładka i równa, więc nie trzeba tynkować aby osiągnąć doskonałą gładkość. Czego wiec oczekiwać więcej.

Ponadto mieszkając w domu z keramzytu można zapomnieć o głośnej muzyce zbuntowanych nastolatków, czy rozmowach sąsiadów dochodzących zza ściany, a wszystko to dzięki dobrej izolacji akustycznej.


Kamienica przy ul. Kościuszki 7


Firma "D.S Dariusz Sywak" nie poprzestała na budowie kamienicy przy ul. Długosza. Kolejną inwestycją był budynek wielorodzinny przy Kościuszki 7 - energooszczędny i bez barier architektonicznych. Prace postępowały w ekspresowym tempie. W efekcie końcowym powstała druga w Chojnowie kamienica z keramzytu. Składa się ona z 5 kondygnacji, w tym 1 podziemnej. W kamienicy mieści się 16 komfortowych mieszkań, na każdym piętrze 4 mieszkania o powierzchni od 50 do 75 m2 w cenie od 2550 zł brutto/m2. Klatka schodowa została zaopatrzona w cichobieżną windę z napędem elektrycznym, która zapewni sprawną komunikację między piętrami. W kondygnacji podziemnej znajduje się 10 stanowisk parkingowych, wydzielone pomieszczenie na wózki i rowery oraz 10 komórek lokatorskich.


Budowa zatem została zakończona, a szczęśliwi nabywcy odbierają klucze do swoich wymarzonych mieszkań. Wszystko odbyło się zgodnie z założonym wcześniej planem. Zgodnie z tradycją firmy wszyscy nowi lokatorzy zapraszani są na uroczysty obiad podczas którego będą mieli możliwość bliższego poznania się.

Firma "D.S Dariusz Sywak" podczas realizacji tego i poprzedniego projektu opierała prace na wiedzy i umiejętnościach własnej grupy zarządzającej w osobach:

- Stanisława Stachnika

- Wojciecha Kowala

- Stanisława Lewickiego

Zainteresowanie sprzedawanymi lokalami było olbrzymie. Spośród szesnastu pozostały zaledwie dwa. Jeżeli chcesz nabyć mieszkanie w kamienicy będącej "perełką" ulicy Kościuszki nic nie stoi na przeszkodzie. Są jeszcze dwa lokale, które czekają na nowych lokatorów.Firma „D.S Dariusz Sywak” nie ogranicza się do tworzenia domów wielorodzinnych. Buduje przede wszystkim w technologii keramzytowej, bez jakichkolwiek ograniczeń modułowych, od domków jednorodzinnych, wolnostojących, bliźniaczych i szeregowych, po domy wielorodzinne i użyteczności publicznej. Realizuje również obiekty w technologii tradycyjnej.


Kamienica przy ul. Rejtana - mieszkania dedykowane ludziom starszym i nie tylko.


W międzyczasie prac, które prowadzono przy ul. Kościuszki 7 rozpoczęto realizację kolejnego projektu, jakim jest budynek mieszkalny przy ul. Rejtana. Powstają tu lokale dedykowane ludziom starszym i nie tylko. Doskonała lokalizacja, blisko centrum oraz panująca cisza sprawia, że miejsce to wydaje się być wręcz idealnym na zamieszkanie. Projektanci w porozumieniu z firmą "D.S Dariusz Sywak" przygotowali szereg udogodnień dla nowych lokatorów. Mieszkania będą wyposażone w szerokie drzwi, możliwość otwierania okien z pozycji siedzącej, windę oraz niskie progi. Piotr Sulisz - główny architekt, podczas projektowania budynku wziął pod uwagę fakt, że należy wykorzystać każdy metr lokalu. Dzięki temu układ mieszkań jest funkcjonalny i bardzo przestrzenny.


Lokale będą liczyły od 32 do 48 m2. Na chwilę obecną pozostało jeszcze trzy mieszkania, które czekają na szczęśliwych nabywców. Ponadto w najbliższym czasie, w porozumieniu z władzami miasta, planowane jest wykonanie nowej drogi z kostki granitowej przy ulicy Rejtana, co będzie dodatkowo rzutowało na podwyższenie atrakcyjności sprzedawanych lokali. Inwestycja przebiega zgodnie z założonym planem. Termin realizacji to czerwiec 2015 roku. Czasu na zakup pozostało już niewiele. W niespełna pół roku Chojnów ponownie zyska na atrakcyjności dzięki kreatywności i zaangażowaniu firmy "D.S Dariusz Sywak". Nowo powstające kamienice są dobrym bodźcem do podjęcia działań dla lokatorów budynków zlokalizowanych w ich bliskim sąsiedztwie. Dobrym przykładem może być tutaj kamienica przy ulicy Kościuszki 8, która po gruntownej renowacji zyskała nowy atrakcyjny wygląd. Dzięki takim poczynaniom wizerunek naszego miasta znacznie się poprawia.


Firma "D.S Dariusz Sywak" wykorzystując technikę keramzytową przystąpiła do realizacji projektu zabudowy ośmiu domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej przy ul. Sikorskiego. Zainteresowanie było ogromne, do tego stopnia, że w chwili obecnej wszystkie domki są już sprzedane. Spory wpływ na to miało na pewno ukształtowanie terenu. Domki zostały wybudowane kaskadowo - iście jak na terenach górskich, co dodatkowo wpłynęło na podwyższenie ich atrakcyjności. Planowany koniec inwestycji to lipiec 2015r. Termin na pewno będzie dotrzymany, a biorąc pod uwagę fakt, że domki są już w stanie surowym otwartym, wszystko wskazuje na to, że pierwsi mieszkańcy mogą pojawić się nieco wcześniej.Nowe domki jednorodzinne z garażem w zabudowie szeregowej przy ul. Sikorskiego


Z uwagi na fakt, że zainteresowanie zabudową szeregową było bardzo duże firma "D.S Dariusz Sywak" wyszła naprzeciw oczekiwaniom chojnowian i w swoich najbliższych planach inwestycyjnych uwzględniła wybudowanie kolejnych pięciu domków jednorodzinnych. Nowy kompleks powstanie w sąsiedztwie obecnego i dodatkowo wyposażony zostanie w przydomowe garaże. Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy do kontaktu, w celu uzyskania bliższych informacji.


Dzięki takim poczynaniom widać, że nasze miasto, z duchem czasu, idzie do przodu. Chojnowska firma dodatkowo wspiera wielu lokalnych przedsiębiorców podczas realizacji swoich inwestycji. Przedsiębiorstwo "D.S Dariusz Sywak" współpracuje z:

  • Domex - Mariusz Cichoński
  • Margaz - Mariusz Łyskawa
  • Tartak Piotrowice - Mieczysław Święś
  • Majster Bruk - Krzysztof Chojnacki
  • Betoniarnia - Mączniewski Roman
  • Kosteks - Piotr Chojnacki
  • Usługi Dzwigowe - Kamila Śnieżyk
  • PSB Mrówka
  • Instalatorstwo elektryczne - Dawid Szpanek

Prężnie działająca firma "D.S Dariusz Sywak" pokazała się nie tylko na naszym lokalnym rynku z dobrej strony. Oprócz chojnowskich inwestycji prowadzony był szereg prac w Zgorzelcu czy też pobliskim Legnickim Polu. Priorytetem jest jednak Chojnów, z którym właściciele firmy są związani i to właśnie tutaj chcą stwarzać jak najlepsze warunki mieszkaniowe.


Stacja demontażu pojazdów przy ul. Lubińskiej - otwarcie już wkrótce


Firma "D.S Dariusz Sywak" nie skupia swojej działalności wyłącznie na budowaniu nowych kamienic czy też domków jednorodzinnych. Otóż w naszym mieście w najbliższym czasie powstanie nowoczesna i ekologiczna Stacja Demontażu Pojazdów. Będzie to doskonała alternatywa dla aukcyjnych portali internetowych, czy też sklepów motoryzacyjnych. Dzięki fachowej i kompleksowej obsłudze nadzorowanej przez Pawła Kurtoka będziecie Państwo mogli skorzystać z oferowanych usług:

- urzędowego złomowania pojazdów (wraz z wystawieniem dokumentu do wyrejestrowania)

- zakupu części nowych oraz używanych,

- montażu części

- fachowej porady

Stacji Demontażu Pojazdów powstanie w pierwszym kwartale 2015r. Na pewno już w najbliższym czasie chojnowianie będą mieli możliwość skorzystania z usług świadczonych przez firmę "D.S Dariusz Sywak". Stacja usytuowana będzie przy drodze wyjazdowej do Lubina. Kilkanaście metrów po minięciu wiaduktu po naszej lewej stronie zobaczymy nowy i ekologiczny obiekt.


Osoby zainteresowane zakupem mieszkania, otrzymaniem szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z firmą „D.S. Dariusz Sywak”.
„D.S. Dariusz Sywak”

Ul. Zielona 2


Dariusz Sywak tel. 888 651 398

Danuta Marciniszyn tel. 788 318 564www.domzkeramzytu.pl