Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Święta bez śniegu...

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 23 grudzień 2014, 15:11 Wszystkich komentarzy: 0


Święta bez śniegu...
Każdy z nas ma różne wyobrażenia co do tego, jak powinna wyglądać Wigilia Bożego Narodzenia. Jedni twierdzą, że najważniejsze jest, aby liczba potraw na stole się zgadzała, innym zależy głównie na czasie spędzonym z rodziną, ale większość z nas jednogłośnie stwierdza, że najpiękniejsze święta są wtedy, gdy za oknem dostrzec możemy biały puch.

Obraz niczym z filmowych kadrów, widoki, których nie jedna osoba mogłaby pozazdrościć. Niestety podczas tych świąt, jedyną malowniczą scenerią, jaką będziemy mogli dostrzec na zewnątrz, będzie pierwsza gwiazdka na niebie. Chociaż i to jest dosyć wątpliwe, gdyż patrząc za okna widzimy powyginane gałęzie drzew oraz niebo pokryte ciemnymi chmurami. Ostatnie dni w Polsce zdominował silny wiatr, który na swojej drodze wykrzywiał znaki i łamał drzewa. Nie jest to bajkowa sceneria Bożego Narodzenia, jaką chcielibyśmy zobaczyć w trakcie świąt.

Nadchodzące dni upłyną pod znakiem mokrej, choć całkiem ciepłej aury jak na tę porę roku. Synoptycy są zgodni, podczas tych świąt śniegu nie będzie. Według Kamila Walczaka z instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niemal w całej Polsce w Wigilię będzie szaro i ponuro, miejscami będzie padał deszcz, a w górach deszcz ze śniegiem. Temperatura będzie wahać się od 6 do 8 stopni Celsjusza. Kolejne dni powinny przynieść ze sobą ochłodzenie. Temperatura nieznacznie spadnie i na naszym terenie powinna wynosić już 5 stopni. Taka pogoda będzie utrzymywać się do końca tygodnia.

Śnieg w naszym rejonie jest realny, lecz dopiero po świętach. Nie mamy co się spodziewać białego puchu na chodnikach i ulicach, gdyż wahania temperatur na to nie pozwolą. Jedno jest pewne, zima nas zaskoczy, jednak niespodzianki spodziewać się możemy dopiero po nowym roku. Do tego czasu wszyscy, którzy będą chcieli „zasmakować” tegorocznego śniegu, udać się muszą na południe naszego kraju. Tam bowiem funkcjonuje już większość z tras narciarskich, rzecz jasna ze sztucznym śniegiem.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.