Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Wieczerza Wigilijna w "Niebieskim Parasolu"

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 24 grudzień 2014, 15:17 Wszystkich komentarzy: 0


Wieczerza Wigilijna w "Niebieskim Parasolu"

Wigilia Bożego Narodzenia to dzień, w którym razem z naszymi bliskimi zasiadamy przy jednym stole. Razem kolędujemy, spożywamy tradycyjne wigilijne potrawy, wspólnie wspominamy ubiegłe czasy. Tego właśnie dnia zapominamy o wszystkich sporach i sprawach które nas trapią oraz życzymy sobie wszystkiego dobrego. To czas, kiedy wszyscy stajemy się sobie bliscy, niezależnie od wieku, bagażu doświadczeń czy poglądów. Każdy pragnie jedynie cieszyć chwilą, na którą trzeba było czekać cały rok, ponieważ święta to czas wyjątkowy.


W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia w Dolnośląskim Ośrodku Pielęgnacyjno - Rehabilitacyjnym „Niebieski Parasol” w Chojnowie odbyła się uroczysta wigilia. Zgodnie z wieloletnią tradycją dyrekcja oraz pracownicy ośrodka przygotowali dla pacjentów wieczerzę. Na długim wigilijnym stole pojawiły się tradycyjne świąteczne potrawy, którym towarzyszyły świąteczne wypieki.

Uroczystość rozpoczęła się od modlitwy poprowadzonej przez przez proboszcza Kościoła p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła, ks. Marka Osmulskiego. Później głos zabrała pani Dyrektor Ośrodka Małgorzata Członka, która złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Również Burmistrz Miasta pan Jan Serkies życzył wszystkim pracownikom oraz pensjonariuszom zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Tak jak w naszych rodzinnych domach, tak i tutaj wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia i tradycyjnie przełamali się opłatkiem.


Całości wieczerzy towarzyszyły świąteczne kolędy i pastorałki wykonywane przez Małgorzatę Szklarz. Wszyscy pensjonariusze z wielką chęcią włączali się do tego śpiewu. W tle usłyszeć było można takie kolędy jak „Cicha noc” czy „Przybieżeli do Betlejem”.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.