Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Recydywista z Chojnowa ukradł automat do gier i ranił kolegę maczetą

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 29 grudzień 2014, 10:30 Wszystkich komentarzy: 3


Recydywista z Chojnowa ukradł automat do gier i ranił kolegę maczetą

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi oskarżyła niebezpiecznego recydywistę z Chojnowa o dokonanie szeregu przestępstw.25-letni Andrzej Ś. działając sam groził przestępstwem chłopakowi swojej siostry i ranił maczetą kolegę, a wspólnie z innymi osobami ukradł automat do gier i stare akumulatory. Mężczyzna jest aresztowany.Andrzej Ś. jest uzależniony od alkoholu, marihuany i amfetaminy. Ma zaburzenia osobowości. W 2007 r. był karany za rozbój. W 2010 r. sąd odwiesił mu wykonanie kary. Z więzienia wyszedł w grudniu 2012 r.

W okresie od stycznia do września 2014 r. oskarżony za każdym razem kiedy spotykał chłopaka swojej siostry grozi mu, że go pobije, odstrzeli lub przejedzie nogi autem. Pokrzywdzony zawiadomienie złożył w czerwcu 2014 r. Mimo prowadzenia postępowania Andrzej Ś. nie zaprzestawał gróźb. Robił to osobiście lub za pośrednictwem innych osób.W dniu 17 lipca br. natomiast oskarżony ranił maczetą swego znajomego tylko dlatego, że ten zwrócił mu uwagę na to aby się uspokoił, gdy ten przeklinał i kopał w ogrodzenie. Pokrzywdzony pił wówczas piwo z dwiema znajomymi. Po zwróceniu uwagi Andrzej Ś. zaczął go szarpać, a następnie przyniósł maczetę, którą wymachiwał w stronę pokrzywdzonego. W pewnym momencie ranił mężczyznę w lewą rękę, gdy ten zasłaniał się przed ciosem. Pokrzywdzony bardzo krwawił. Wezwane pogotowie zabrało go szpitalaw Legnicy. Okazało się, że rana była głęboka. W konsekwencji doprowadziła do utraty czucia i niemożności wyprostowania piątego palca. Spowodowała rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni.Andrzejowi Ś postawiono wówczas zarzuty.Ww. przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył szczegółowe wyjaśnienia. Prokurator zastosował wówczas wobec ww. środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz zakazem kontaktowania się z nimi.W nocy z 5 na 6 października 2014 r. Andrzej Ś. działając wspólnie z 17-letnim Dawidem Z., nieletnim Kacprem I., co do którego wyłączono materiały celem przekazania do sądu dla nieletnich ukradli sprzed sklepu motoryzacyjnego 40 używanych akumulatorów o wartości złomowej około 1.500 zł.Kilka dni później, bo 12 października 2014 r. Andrzej Ś. Wspólnie z 17-letnim Dawidem Z., 21-letnim Dominikiem N., nieletnim Kacprem I. oraz piątym nieustalonym dotąd mężczyzną ukradli ze sklepu spożywczo – przemysłowego w Chojnowie urządzenie do gier o wartości 12.000 zł. W maszynie były pieniądze w kwocie około 1.500 zł. Oskarżeni wynieśli urządzenie do samochodu typu kombi i wywieźli je opróżniając z gotówki, którą się podzielili. Automatu nie odzyskano.

Po tym zdarzeniu 25 października br. oskarżonego ponownie zatrzymano. Na wniosek prokuratora został on tymczasowo aresztowany. 19 listopada br. aresztowano także Dominika N.Andrzej Ś. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.Przyznali się i złożyli wyjaśnienia także Dominik N. oraz Dawid Z.Dominik N. dopuścił się jeszcze jednego przestępstwa. Ww. 13 listopada 2014 r. działając wspólnie z czwartym oskarżonym Sebastianem P. dokonał rozboju na pokrzywdzonym, który po zrobieniu zakupów w jednym z dyskontów przechodził zaciemnionym przejściem pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Witosa. Sprawcy napadli go wówczas, powalili na ziemię i okradli z pieniędzy i telefonu powodując straty w wysokości 230 zł.Po tym przestępstwie i Sebastian P został tymczasowo aresztowany. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Ww. oraz Dominik N., tak jak Andrzej Ś. Są recydywistami.Andrzejowi Ś. za groźby karalne, spowodowanie obrażeń ciała i kradzieże w warunkach recydywy grozi kra do 7 lat 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dawidowi Z. za kradzieże grozi 5 lat więzienia, zaś Dominikowi N.ci Sebastianowi P. za rozbój w warunkach recydywy od 2 do 15 lat więzienia.

Autor: Artur Kowalczyk

Źródło: kurier-legnicki.pl


Komentarze

Dożywocie powinni dostać bo to tylko pokazuje, że więzienie nic ich nie nauczyło. A najlepiej to stworzy obóz pracy. Aby obywatele nie musieli ich utrzymywać.
zgłoś komentarz
mnamjhuityyg
zgłoś komentarz
W okresie od stycznia do września 2014 r. oskarżony za każdym razem kiedy spotykał chłopaka swojej siostry grozi mu, że go pobije, odstrzeli lub przejedzie nogi autem. Odnośnie tego to sam bym rozjechał autem r*** u**** bo wiekszego kretacza i złodziej... to nie ma, kto okrada łsłodownie az sie posypala nie bede wymienial nastepnych zeczy bo sie chlopak pograzy a ta oskarzonego siostra to oczy w d... ma co ona w takim brudasie widzi??? ja bym takiej osoby kijem metrowym nie dotknol. Co do rannego maczeta to S.J zasłużyl sb widocznie na to .A Andrzeja Ś to powinni oddac do szpitala skoro ma zaburzenia świadomosci a potem na dlugi odwyk zeby cos z niego jeszcze było niech siądzie na tylku bo szkoda tylko maluszka i niech jako ojciec da dobry przyklad niech da to czego nigdy niemial w domu
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.