Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Ostrzeżenie przed ptasią grypą na terenie powiatu legnickiego

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 29 grudzień 2014, 08:21 Wszystkich komentarzy: 0


Ostrzeżenie przed ptasią grypą na terenie powiatu legnickiego
W związku z pojawieniem się ptasiej grypy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Legnicy prosi o niezwłoczną informację o zauważonych padnięciach ptaków lub innych zauważonych niepokojących objawach występujących u dzikich ptaków.Na terytorium Unii Europejskiej wykryto 7 ognisk wysoce zjadliwej grypy ptasiej podtypu H5N8, z czego 5 w Holandii oraz po jednym w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Legnicy informuje, że wykryty nowy podtyp wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków charakteryzuje się wysokim stopniem zaraźliwości oraz rozwija się wśród niespecyficznych objawów jak np. apatia, zmniejszone pobieranie wody i paszy, spadek produkcji czy też umiarkowana śmiertelność. Do tej pory znaleziono aż 140 szczepów tego groźnego wirusa. Powiatowy Lekarz Weterynarii ostrzega iż na tego wirusa zapaść mogą nie tylko ptaki, ale także koty czy psy i ludzie, którzy mają z nimi bardzo często kontakt.
Oficjalne pismo zostało skierowane m.in do Urzędu Gminy Chojnów, Urzędu Miasta Chojnowa oraz do Koła Łowieckiego "Sokół" w Chojnowie.

Informacje należy przekazywać telefonicznie (76 855 05 41), lub bezpośrednio do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, który mieści się w Ziemnicach przy ulicy Legnickiej 12.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.