Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

23 Finał WOŚP za nami

Autor admin
Data utworzenia: 12 styczeń 2015, 12:03 Wszystkich komentarzy: 1


23 Finał WOŚP za nami

15.258,70 zł- tyle łącznie udało się zebrać w Chojnowie podczas tegorocznego- 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To bardzo dobry wynik, z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe i niską frekwencję podczas popołudniowej licytacji orkiestrowych gadżetów.

Tuż po godzinie 8.00, czterdziestu jeden wolontariuszy, wyposażonych w identyfikatory i puszki z banderolą wyruszyło na ulice miasta, aby zgodnie z tegorocznym hasłem- zbierać środki na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Kwestujących można było spotkać na placach, w okolicy centrów handlowych i kościołów. Mieszkańcy miasta nie przechodzili obojętnie, o czym świadczy suma, jaką udało się zebrać z puszek- łączna kwota to 14.495,60 zł.

-Dzisiejsza akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Właściwie większość osób, które udają się na zakupy wrzuca chociaż symboliczną kwotę. To ważne, bo jak wiadomo, liczy się każda złotówka- powiedziała jedna z wolontariuszek.


Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się popołudniowe spotkanie w centrum miasta. Silny wiatr i przelotne opady deszczu przyczyniły się do niskiej frekwencji podczas koncertów i licytacji. Z małym opóźnieniem- tuż przed godziną 17.00, na scenie pojawił się pierwszy zespół. Głos Rozsądku zagrał kilka energetycznych utworów, dzięki którym choć trochę udało się rozgrzać zgromadzoną publiczność. Tuż po występie, rozpoczęła się pierwsza odsłona licytacji przedmiotów przekazanych przez Fundację WOŚP, członkinie Gildii Artystów Chojnowa- Annę Wójcik i Monikę Chmielewską, zespół Polish Fiction, Wiktorię Kacperską, wędkarzy z lokalnego koła „Skora” oraz Urząd Miejski w Chojnowie. Najwyższą kwotę udało się uzyskać za koszulkę WOŚP- 100 zł. Łącznie z licytacji zgromadzono 763 zł.


Poza wrocławskim Głosem Rozsądku, na scenie pojawiła się chojnowska grupa Polish Fiction i krotoszyckie Epicentrum. W tym czasie, w gmachu Gimnazjum nr 2, gdzie mieściła się siedziba sztabu odbywało się liczenie zebranych pieniędzy. Chojnowianie mogą być zadowoleniu z rezultatu- mimo zniechęcających warunków pogodowych i niskiej frekwencji udało się poprawić zeszłoroczny wynik.Komentarze

Po pierwsze szkoda ze organizator nie pomyslal by zaczac wczssniej zbierac wolontariuszy i rzeczy na licytacje a nie jak zawsze w 2-ce.
Po drugie rekordem chojnowskim jest suma bliska 20tys.

pzdrawiam serdecznie organizatorow
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.