Query error chojnow.pl - Chojnowianki na podium - VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowianki na podium - VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 23 styczeń 2015, 08:30 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowianki na podium - VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Ziemię chojnowską zamieszkują nie tylko wspaniali utalentowani sportowcy. Wśród tutejszej społeczności możemy spotkać uzdolnionych piosenkarzy, którzy angażują się w okoliczne (i nie tylko) konkursy. Kiedy wychodzą na scenę, są nagradzani gromkimi brawami. Dzięki swoim umiejętnościom wokalnym udaje im się zajmować bardzo wysokie miejsca. Znane wszystkim mieszkańcom naszego miasta Małgorzata Szklarz i Danuta Leonhardt ponownie zabłysnęły, tym razem w Siedliskach.

17 stycznia br. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Siedliskach odbyła się VII edycja Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, osoby dorosłe i zespoły folklorystyczne. Wśród uczestników można było wyróżnić zarówno zespoły wokalne, jak i solistów.

Było o co walczyć – na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe jak i finansowe. Dodatkowo wszystkim laureatom zagwarantowano udział w Koncercie Karnawałowym, który jest zaplanowany na 1 lutego. Nad przebiegiem festiwalu czuwało jury w składzie: Leonard Stasz (przewodniczący), Lech Pańczuk (członek komisji) oraz Paula Grzela (członek jury).

Reprezentanci naszego miasta nie zawiedli osiągając świetne rezultaty. W kategorii Soliści - Szkoły Ponadgimnazjalne i Dorośli, duet Małgorzaty Szklarz i Pawła Orłowskiego zajął zaszczytne drugie miejsce! Zaraz za nimi, bo na trzecim miejscu, znalazła się Danuta Leonhardt. Ponadto, dzięki Lechowi Pańczukowi, który ufundował trzy nagrody specjalne w postaci nagrania płyty w studio nagrań – Mobil Studio, Gosię i Pawła niedługo będziemy mogli posłuchać na CD.

Okazało się, że nie tylko indywidualnie sięgamy po trofea. Uwagę jury przyciągnął zespół Albinki oraz Jaskółki, które reprezentowały Urząd Gminy Chojnów. Nagrodą 250 złotych i drugim miejscem mogą się pochwalić Albinki. Zaraz za nimi stanęły Jaskółki, tym samym otrzymując 150 zł.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
(fot. GOKiS Miłkowice)


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.