Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Czytanie to wyzwanie! Dołącz do inicjatywy 52 książki

Autor admin
Data utworzenia: 24 styczeń 2015, 13:59 Wszystkich komentarzy: 0


Czytanie to wyzwanie! Dołącz do inicjatywy 52 książki
Za organizacją polskiego wydarzenia "Przeczytam 52 książki w 2015 roku" stoi Marcin Gnat. Potencjalnych czytelników zapytał wprost: Wchodzicie w to? Zadziałało, bo "weszło w to" ponad 90tys. osób. W opisie wyjaśnił swoją motywację do zorganizowania tego rodzaju wyzwania: - 52 albo i więcej. Taka akcja. Na pohybel tym, którym słupki pokazują, że w Polsce się nie czyta. Organizowałem już sportowe akcje motywacyjne, teraz czas na coś dla ducha. Bo cel naszej akcji jest jeden - poszerzamy swoje horyzonty!

Zasady są proste - trzeba w ciągu roku przeczytać co najmniej 52 książki. Format, tematyka, ilość stron - dowolne. Dodatkowo, autor zachęca do dzielenia się swoimi dokonaniami na stronie wydarzenia. Po pierwszych trzech tygodniach widać, że uczestnicy idą zgodnie z planem, a niektórzy nawet wykonują prace ponad ogólne założenia, mając na swoim koncie cztery, pięć i więcej przeczytanych książek.

Pamiętaj –czytanie wybranej lektury ma być dla Ciebie przyjemnością, nie męką czy przykrym obowiązkiem.Celem akcji nie jest zmuszanie do sięgania po książki- główną ideą jest dążenie do zwiększenia kontaktu ze słowem pisanym, dzięki któremu można dobrze się bawić i rozwijać.

„52 książki” to nietypowa inicjatywa czytelnicza. Pomysł na książkowe wyzwanie zaczerpnięto z bloga Juliena Smita (How To Read a Book a Week in 2010), w Polsce akcji patronuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.