Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Podsumowanie projektu "Skarby w Gminie Chojnów"

Autor admin
Data utworzenia: 24 styczeń 2015, 09:36 Wszystkich komentarzy: 0


Podsumowanie projektu "Skarby w Gminie Chojnów"

W sobotę (17 stycznia), w świetlicy wiejskiej w Osetnicy odbyło się podsumowanie projektu "Skarby w Gminie Chojnów". Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica "Impuls", które w imieniu innych grup działających na terenie gminy, złożyło wniosek o grant z Programu Działaj Lokalnie. Pozostali uczestnicy projektu to między innymi: Stowarzyszenie Rokitki Nasza Wspólna Sprawa, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice, Stowarzyszenie Budziwojów Wieś Inicjatyw Możliwych, Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury, Grupa Odnowy Wsi Czernikowice oraz Grupa Odnowy Wsi Konradówka/Piotrowice.

Zdaniem członków tych grup, Gmina Chojnów dysponuje wieloma zasobami, wśród których znajdują się piękne, zabytkowe kościoły, holenderski wiatrak, żwirownie, stawy hodowlane oraz pałace, często niedoceniane przez społeczności lokalne. Uświadomienie mieszkańcom wartości pobliskich terenów, a także wykorzystanie potencjału turystycznego to jedne z założeń realizowanego projektu.

Geocaching, który był tworzony przez ostatnie 4 miesiące, jest formą, poprzez którą można zachęcić mieszkańców do czynnego wypoczynku i poznawania okolic. Realizowany projekt pokazał, że współpraca wsi i działanie w jednym kierunku skutkuje dobrymi, przemyślanymi rozwiązaniami. W ramach projektu, w różnych miejscowościach na terenie gminy, odbywały się spotkania informacyjne dotyczące idei geocachingu. Drugim etapem była podróż studyjna śladami keszy, która miała naocznie pokazać na czym polega geocaching i jakie może przybierać formy.

Przystępując do projektu, planowano utworzenie 60 skrytek na terenie gminy. Ostatecznie powstało ich 79. Osiemdziesiątą skrytką został zorganizowany w ubiegłą sobotę event, na który oprócz grupy zakładającej skrytki- "ChojnówTeam", przybyło również kilkunastu zapalonych geocacherów z okolic i nie tylko. Dzięki temu została stworzona możliwość wymiany doświadczeń oraz wysłuchania opinii na temat skrytek utworzonych na terenie Gminy Chojnów. Organizatorzy spotkania przygotowali również konkurs. Część powstałych skrytek została opublikowana dzień przed eventem, o godzinie 20.00. Trzy pierwsze osoby, które zebrały najwięcej dostępnych tam certyfikatów otrzymały drobne upominki.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na stronę geocaching.com, geocaching.pl oraz do ruszenia śladami keszy!


Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Wrzosowa Kraina.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.