Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Kolejne udogodnienia dla posiadaczy "Karty Dużej Rodziny"

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 23 styczeń 2015, 12:39 Wszystkich komentarzy: 1


Kolejne udogodnienia dla posiadaczy "Karty Dużej Rodziny"

Na początku stycznia informowaliśmy Państwa o Karcie Dużej Rodziny. Przysługuje ona rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Jest ona wydawana bezpłatnie każdemu domownikowi. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki - maksymalnie do osiągnięcia 25 roku życia. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas ważności orzeczenia o niepełnosprawności. Posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek oraz dodatkowych uprawnień np. rekreacyjnych czy transportowych.

W Urzędzie Miejskim w Chojnowie, radny Paweł Grabek, złożył wniosek o dodatkowe prawa dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Projekt nosi nazwę „Program wspierający rodziny wielodzietne, zamieszkałe na terenie miasta Chojnowa”. Ma on na celu wspieranie osób, które posiadają już „Kartę Dużej Rodziny”. Jeżeli uda się wprowadzić go w życie, osoby objęte programem będą miały możliwość korzystania z Basenu Miejskiego oraz kina w „Domu Kultury” z 50% rabatem.

W całej Polsce posiadacze „Karty Dużej Rodziny” mają możliwość korzystania z tańszych biletów na wydarzenia kulturalne, wystawy, przejazdy komunikacją publiczną, czy też do muzeów. Dzięki nabytym uprawnieniom osoby z rodzin wielodzietnych otrzymują zniżki na jednorazowe przejazdy kolejowe w wysokości 37% oraz 49% w przypadku biletów miesięczych. Dzięki karcie jej użytkownicy otrzymają zniżki na dokumenty paszportowe – jest to ulga w wysokości 75% dla dzieci i młodzieży uczącej się do 25 roku życia oraz 50% dla osób dorosłych.

W najbliższych dniach okaże się, czy użytkownicy „Karty Dużej Rodziny” otrzymają nowe prawa. Prawdopodobnie wniosek trafi pod głosowanie podczas następnej Sesji Rady Miejskiej Chojnowa.
Komentarze

Brawo dla radnego P. Grabka, myślę ze to dobry pomysł, byle by przeszedł...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.