Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Kulturalny czwartek - część VI

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 22 styczeń 2015, 19:07 Wszystkich komentarzy: 0


Kulturalny czwartek - część VI

Jest piątkowe popołudnie. Wraz ze swoją drugą połówką zasiadamy przed telewizorem, by wspólnie obejrzeć jakiś film. Niestety nadchodzi taki moment, kiedy trzeba zdecydować jaki tytuł zabłyśnie na naszym ekranie. W tej kwestii często dochodzi do konfliktów – kobiety chciałyby zobaczyć pełną wzruszeń komedię romantyczną, a mężczyźni woleliby żeby przelewała się krew, nie łzy. By rozwiązać ten spór, wybrałam dla Państwa coś, co zadowoli jedną i drugą stronę.

„Miłość i inne używki” to film, który po raz pierwszy na ekranach kin pojawił się ok. 4 lata temu. Opowiada historię dwóch na pozór bardzo różnych osób – Jamiego, pełnego pogody ducha mężczyzny, kochającego kobiety i Maggie - chorującej na Parkinsona indywidualistki. Kiedy wpadli na siebie po raz pierwszy nie sądzili, że ich potajemne spotkania przerodzą się w coś więcej. Brzmi łzawo, choć faktycznie tak nie jest. Główny bohater swoim pozytywnym poczuciem humoru oraz uśmiechem, który gości na jego twarzy szybko nawiązuje nowe znajomości.

Jamie, pomimo szczęścia u płci przeciwnej, nie odnajduje go w pracy. Kiedy traci posadę w sklepie ze sprzętem RTV, jego przygoda z marketingiem nie kończy się. Swoje nowe życie zaczyna jako przedstawiciel przemysłu farmaceutycznego. Jeden z głównych bohaterów z czasem przekonuje się, że to właśnie dzięki Maggie jest w stanie w pełni żyć oraz spełniać się zawodowo.

A ona? Jest typem samotnika. Nikomu się nie zwierza, nikomu nie tłumaczy. W jej zachowaniu można doszukać się szczypty szaleństwa, a to właśnie sprawia, że dla Jamiego zaczyna być wyjątkowa. Stara się stać z boku, przyczyną czego jest jej choroba, która z czasem utrudnia jej normalne funkcjonowanie. Pomimo wszystko stara się zachować dobrą minę do złej gry.

Połączenie humoru z odrobiną rzeczywistości sprawia, że film nie jest fałszywym zwierciadłem prawdziwego życia. Odnaleźć w nim można zarówno dawkę dobrego humoru, jak i dramatu z którym boryka się główna bohaterka. To ciekawa alternatywa dla tych, którzy wieczór we dwoje chcieliby spędzić właśnie w domu. Zestawienie komedii z nutą obyczajowości spowoduje, że zarówno Panowie, jak i Panie będą zadowoleni.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.