Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ferie zimowe z Biblioteką Miejską dobiegły końca- galeria zdjęć

Autor admin
Data utworzenia: 24 styczeń 2015, 16:07 Wszystkich komentarzy: 0


Ferie zimowe z Biblioteką Miejską dobiegły końca- galeria zdjęć

W piątek odbyło się ostatnie spotkanie w ramach "Ferii zimowych 2015 z Doktorem Dolittle i jego przyjaciółmi", zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską. Pięciodniowy cykl zajęć dostarczył najmłodszym dużo wrażeń i emocji. Dzieci z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem wykonywały powierzone zadania,wysłuchały prezentacji przygotowanej przez Aleksandrę Najdę- wolontariuszkę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy oraz obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art- Re z Krakowa.

Podczas pierwszego spotkania, panie bibliotekarki przybliżyły obecnym dzieciom historię Jana Dolittle z Puddleby, czytając fragmenty książki H. Loftinga. Na ich twarzach malowało się pełne skupienie, co było dowodem dużego zainteresowania. Podczas czytania, zadawano dzieciom pytania, na które bez trudu znały odpowiedzi. Później przyszedł czas na zabawę- zadaniem obecnych było wykonanie ilustracji do przeczytanych fragmentów . Rozłożono kartki, farby, pędzle i kubki z wodą, po czym najmłodsi z zapałem przystąpili do malowania. Jedni zaczęli ostrożnie- w dłonie wzięli ołówki, aby zaprojektować obrazek, inni natomiast w mgnieniu oka zabrali się za pokrycie kartek kolorowymi farbami. Okazało się, że dzieci mają całą masę pomysłów, dzięki czemu powstały piękne i niepowtarzalne prace.


We wtorek, dzieci zabrały się za przygotowanie niezwykłych prezentów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ich zadaniem było wykonanie papugi dowolną techniką plastyczną. Na stołach pojawiła się bibuła, kolorowy papier, kredki, flamastry, cekiny i inne ozdoby, dzięki którym zrealizowano wiele ciekawych pomysłów. Maluchy po raz kolejny wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością, udowadniając tym samym, że zajęcia plastyczne należą do jednych z najprzyjemniejszych.


Środowe zajęcia zaczęły się nieco inaczej. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci spotkały się z Aleksandrą Najdą- wolontariuszką Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy, która przygotowała dla nich ciekawą prezentację. Maluchy dowiedziały się na czym polega wolontariat oraz w jaki sposób można zaadoptować zwierzątko. Wykazały się również dużą wiedzą, odpowiadając między innymi na takie pytania jak: czym są schroniska i z jakiego powodu zwierzęta do nich trafiają, dlaczego nikt nie chce adoptować dużych psów. Z przyjemnością podzieliły się informacjami na temat własnych zwierząt. Po spotkaniu, przyszedł czas na kolejne zadanie. Dzieci zostały podzielone na grupy, po czym zabrały się za wykonanie plakatu. Prace miały nawiązywać do wcześniejszego spotkania- zawierać porady dotyczące troski i opieki nad zwierzętami. Zdjęcia maluchów wraz ze wspaniałymi plakatami pojawią się na stronie legnickiego schroniska.


Równie dużo pozytywnej energii towarzyszyło dzieciom w czwartek- dniu parady zwierząt! Maluchy ochoczo zabrały się za tworzenie niepowtarzalnych strojów. Do wykorzystania miały rozmaite materiały- maski, chusty, bibułę, papier kolorowy, sznurki, wełnę, cekiny i inne ozdoby. W mgnieniu oka pokolorowano maski, przygotowano nakrycia głowy, peleryny czy ogony. Na sali można było spotkać kotki, pieski, słonie, niedźwiadki, a nawet króla zwierząt! Dzieci z przyjemnością wymyśliły nowe imiona i w ciekawy sposób zaprezentowały się grupie.


W piątek, w Bibliotece Miejskiej gościli aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych Art- Re z Krakowa. Duet artystów zabrał dzieci w podróż do Afryki razem z Doktorem Dolittle. Maluchy były zachwycone dynamiką przedstawienia, oprawą muzyczną, ciekawą scenerią, a przede wszystkim różnorodnością strojów. Aktorzy bardzo szybko zyskali sympatię publiczności. Dzieci, na zaproszenie artystów, chętnie brały udział w poszczególnych scenach. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.