Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

VII edycja "Gminnego Kolędowania" za nami

Autor admin
Data utworzenia: 26 styczeń 2015, 12:29 Wszystkich komentarzy: 0


VII edycja "Gminnego Kolędowania" za nami
W niedzielne popołudnie, w Sali Wiejskiej w Osetnicy, odbyła się siódma edycja Gminnego Kolędowania. Organizatorami spotkania byli: Wójt Gminy Chojnów- Andrzej Pyrz, Samorząd Wsi Osetnica oraz Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica „Impuls”. Celem przeglądu, który na stałe wpisał się w kalendarz gminnych imprez, jest poznawanie i kultywowanie staropolskiej tradycji kolędowania, uwrażliwienie młodych ludzi na jej piękno oraz rozbudzenie wśród mieszkańców gminy chęci do uczestnictwa w organizowanych imprezach i wspólnego spędzania czasu. Spotkanie poprowadziła Anna Duda.

Przed pojawieniem się na scenie pierwszego zespołu, głos zabrał Andrzej Pyrz, dziękując gospodarzom za pomoc w zorganizowaniu spotkania, a wszystkim obecnym za przybycie. Następnie, prowadząca przedstawiła program spotkania. Zgodnie z obietnicą, na scenie pojawiła się muzyczna niespodzianka. Tym razem, zaproszenie Wójta przyjął zespół Perła z Przybyłowic, który na tę okazję przygotował program słowno- muzyczny w postaci jasełek.

Następnie, na scenie pojawiły się wszystkie gminne zespoły folklorystyczne: Albinki ze Strupic, Kalinki z Rokitek, Jaskółki z Krzywej, Goliszowianie z Goliszowa oraz Słowiki ze Starego Łomu. Na zakończenie spotkania, wspólnie zaśpiewano 3 dobrze znane wszystkim kolędy. Kierownikom zespołów wręczono pamiątkowe dyplomy, tym samym dziękując im za uczestnictwo w kolejnej edycji kolędowania.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.