Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zdewastowane wnętrze chojnowskiego dworca

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 28 styczeń 2015, 15:48 Wszystkich komentarzy: 6


Zdewastowane wnętrze chojnowskiego dworca

Kilka lat temu, podczas rewitalizacji trasy Węgliniec – Wrocław Główny, chojnowski dworzec doczekał się renowacji. W trakcie szeregu prac postawiono dwie windy, wykafelkowano i odświeżono korytarze prowadzące do remontowanych wówczas peronów. Ponadto teren dworca został wyposażony w system monitorujący, który obejmuje zarówno jego otoczenie, jak i wnętrze oraz perony. Efekt końcowy wart był swojej ceny. Niestety w chwili obecnej wygląd chojnowskiego obiektu znacznie odbiega od tego, jaki pozostawiła ekipa remontowa.

Pomalowane ściany, wyryte inicjały, poodrywane elementy – to zniszczenia, które na dzień dzisiejszy możemy tam zastać. W największej mierze ucierpiała jego główna część - korytarz. To właśnie tam "wkład" wandali najbardziej rzuca się w oczy. Dawniej mężczyzna pragnący zaimponować kobiecie wyskrobywał pierwsze litery imion pary w korze drzewa. Dziś czyni się podobnie, z tym, że drzewa zastąpiono ścianami.


Wnętrze dworca gromadzi również zbłąkanych amatorów imprez, którzy miejscem spotkań uczynili tamtejsze schody. Świadczą o tym m.in. porozrzucane puszki oraz puste butelki. Skutkiem jednej z ostatnich "schadzek" jest oderwana poręcz, która na dzień dzisiejszy zamiast przylegać do ściany, swoje miejsce znalazła na zimnej posadzce.


Widok, z którym spotykamy się na chojnowskim dworcu z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Choć obecnie już nic z tym nie możemy zrobić, w przyszłości każdy z nas może zapobiegać podobnym sytuacjom. Apelujemy do mieszkańców Chojnowa oraz wszystkich przejezdnych, którzy stali się świadkami aktu wandalizmu, aby informowali policję (997) bądź straż ochrony kolei (22474 00 00).Komentarze

Jakoś mnie to nie dziw. Brak patroli policyjnych tam brak ochrony. Monitoring niby jest. Ale widać, że nic to nie daje.
zgłoś komentarz
Dworzec? Gdzie? To właściwie jest tylko pomalowany okropnie wyglądającą farbą budynek przez który przechodzi się na perony. Przydałby mu się porządny remont i poprawienie "odświeżenia", bo te kafelki na ścianach pasują tak do tej podłogi i schodów jak słoń do fortepianu.
zgłoś komentarz
Pewnie dali kafelki,bo wiedzieli, ze to Chojnow wiec beda co 2 tyg musieli szorowac te bazgroly. A z kafelek najlepiej schodzi ;D To co mnie najbardziej denerwuje to te puszki i butelki na schodach. Mogliby dac jakas kamere lub choc atrape nad schodami.
zgłoś komentarz
To skoro jest tam monitoring to dla kogo i po co?Bo nierozumiem tutaj czegos.
zgłoś komentarz
Wystarczy wypieprzyć gnojków którzy czekają na autobusy, zapraszam w godzinach 13-15 na dworzec i zobaczycie co gnoje tam wyprawiają, i to nie ważne czy jest Zima czy lato ciągle tam siedzą, chleją, palą i niszczą co tylko popadnie. Raz drugi wpadłaby tam policja i byłby porządek
zgłoś komentarz
Monitoring i potem smarkaczy do remontowania zagonić, i do zapłacenia za szkody. Na pewno jakby musiał odpracować w miejscu publicznym to odechciałoby się jednemu i drugiemu dewastacji. U nas brakuje takich kar.Niestety
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.