Query error chojnow.pl - CHOJNÓW PO RAZ KOLEJNY NA MAPIE 100. PROEKOLOGICZNYCH POLSKICH MIAST!!!
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

CHOJNÓW PO RAZ KOLEJNY NA MAPIE 100. PROEKOLOGICZNYCH POLSKICH MIAST!!!

Author: Gimnazjum nr 2
Creation date: 31 January 2015, 11:53 All comments: 2


CHOJNÓW PO RAZ KOLEJNY NA MAPIE 100. PROEKOLOGICZNYCH POLSKICH MIAST!!!


Dzięki temu, że Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie po raz kolejny uzyskało status lokalnego koordynatora ogólnopolskiej akcji pn. EkoWalentynki, której pomysłodawcą jest ekolog, podróżnik – Dominik Dobrowolski – chojnowianie mogą wziąć udział w nietypowej zbiórce baterii. Nietypowej, ponieważ swoistymi nagrodami za przynoszone baterie będą lizaki w kształcie serca, rozdawane podczas finału akcji – 13 lutego.

Charakterystyczne pudełka, do których można wrzucać baterie, ustawione zostały w: Miejskiej Bibliotece Publicznej (w dziale dla dzieci i dla dorosłych), siedzibie Portalu chojnow.pl, Przedszkolu Miejskim nr 1, chojnowskiej Filii Powiatowego Urzędu Pracy, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.

Partnerami akcji są Remondis Electrorecycling i Europejska Platforma Recyklingu.

PAMIĘTAJMY

Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich (ołów, rtęć) mogą być odpadami niebezpiecznymi.
Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska miała obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 800 ton)!
W roku 2015 wzrasta poziom obowiązkowej selektywnej zbiórki zużytych baterii do 40% . Szacujemy, że trzeba będzie zebrać 4.500 ton baterii. Każda zużyta bateria powinna trafić do specjalnego pojemnika na baterie, a nie do zwykłego kosza na odpady!


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI!!!
Comments

A gdzie urzad miasta !? tam tez sa kosze
report comment
I za to Chojnów znalazł się w 100 proekologicznych miastach? Przecież w Chojnowie ze świecą szukać śmietnika. W rzecz są śmieci staw park można tak wiele obszarów wymieniać. Ale brawo dla Chojnowa. Nie chce wiedzieć jak wygląda miasto na 101 miejscu.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.