Czarni Rokitki nie do zatrzymania, kolejny wygrany sparing!

Data utworzenia: 21 luty 2015, 20:31 Wszystkich komentarzy: 1

O godzinie 18:00 rozpoczęło się ostatnie wydarzenie sportowe zaplanowane na dzień dzisiejszy. Czarni Rokitki rozgrywali, w Legnicy na sztucznej nawierzchni, sparing z Odrą Chobienia. Już wcześniej można było spodziewać się, że ekipa z naszej gminy wypadnie bardzo dobrze i nie straci bramek. Wszystko się sprawdziło. Już w pierwszej części spotkania widać było sporą przewagę Rokitek. Podopieczni Mirosława Dragana zdominowali środek pola stwarzając wiele sytuacji pod bramką rywala. Taki przebieg spotkania doprowadziło zdobycia dwóch goli. Na listę strzelców wpisali się: Szydełko – po rzucie karnym oraz Pachura M.

W drugiej odsłonie meczu na murawie widzieliśmy już tylko dominację Czarnych. Na dobrą sprawę nasz bramkarz Andruszko mógłby opuścić boisko i odpoczywać wraz z kolegami na ławce rezerwowych, gdyż Chobienia nie stworzyła nawet jednej sytuacji podbramkowej. W tej części gry zgromadzeni kibice obserwowali niemoc strzelecką drużyny z Rokitek. Na murawie pojawili się Bekacz oraz Marciniak. Ten pierwszy zmarnował dwukrotnie sytuację jeden na jednego z bramkarzem. Wynik spotkania ustalił Szydełko, który wpakował futbolówkę do siatki po raz drugi. Rezultat 3:0 był minimalnym wymiarem kary dla Chobieni, która niczym nie zaskoczyła podopiecznych Mirosława Dragana. W drugiej połowie na listę strzelców mogli wpisać się jeszcze Pachura M., Pachura D oraz Szydełko. Zabrakło skuteczności.

Czarni w tym meczu po raz kolejny pokazali, że przygotowanie do zbliżającej się rundy wiosennej jest na bardzo wysokim poziomie. Dyspozycja kondycyjna jest zdecydowanie lepsza od zespołów z którymi rywalizujemy. - Skrócenie przerwy treningowej do minimum jest chyba dobrym sposobem na osiągnięcie dobrej dyspozycji przed rundą wiosenną. W ostatnich spotkaniach, zwłaszcza w drugich połowach przeważamy nad rywalami na boisku. W moim przekonaniu piłkarze są już w bardzo wysokiej dyspozycji. Za tydzień przejdziemy nieco trudniejszy sprawdzian, kiedy to będziemy rozgrywać mecz kontrolny ze Stalą Chocianów. Ten mecz doskonale pokaże nam na jakim etapie przygotowań jesteśmy – podsumował Bogdan Styrkowiec.

Skład: Andruszko, Bencal, Płachta, D.Pachura, Białek, Wrotny, Grudziński, Szydełko, Bernat, Gromala, Pachura M. W II Bekacz, Marciniak.