Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Trwa nabór do programu ODDOLNY ŚLĄSK

Autor admin
Data utworzenia: 10 lipiec 2015, 10:08 Wszystkich komentarzy: 0


Trwa nabór do programu ODDOLNY ŚLĄSK
Trwa nabór wniosków do programu ODDOLNY ŚLĄSK. Celem Programu FIO OdDOLNY ŚLĄSK jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół działań o charakterze dobra wspólnego, mieszczących się w katalogu sfer pożytku publicznego, wynikających ze zdiagnozowanych potrzeb lub problemów. Realizacji Programu służy organizowanie konkursów na mikrodotacje, w ramach których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców Dolnego Śląska, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności lub młodych organizacji pozarządowych, które chcą się rozwijać i potrzebują wsparcia na starcie.

W ramach konkursu dofinansowane mogą zostać dwa typy projektów:
a) INICJATYWY ODDOLNE – projekty realizowane w dowolnej sferze pożytku publicznego, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego, tj. projekty realizowane przez młode organizacje, grupy nieformalne, grupy samopomocowe, ruchy społeczne czy społeczności, których celem jest umożliwienie zaistnienia małym i nowym przedsięwzięciom we wspólnotach lokalnych, realizacja wspólnych działań na rzecz mieszkańców, jak również wspierające innowacyjne projekty i mechanizmy samopomocowe w zakresie przeciwdziałania społecznemu i zawodowemu wykluczeniu (pomoc dla samopomocy) oraz wyrównania szans.
b) ROZWÓJ ORGANIZACJI – projekty, których celem jest rozwój organizacji lokalnych – fundacji i stowarzyszeń, małych i młodych, działających na rzecz środowiska lokalnego. Wśród dofinansowanych działań znaleźć się mogą m.in. zakup sprzętu biurowego, sprzętuzwiązanego z merytorycznym obszarem działań organizacji, koszty adaptacji lokalu, oprogramowanie komputerowe, podniesienie kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy, częściowe finansowanie kosztów osobowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną, poszerzenie zakresu świadczonych usług oraz pomoc w opracowaniu długofalowych (co najmniej 12 miesięcznych) merytorycznych planów rozwoju (w tym również związanych z przyznaną mikrodotacją).

Wszystkie młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i samopomocowe z terenu realizacji projektu, zachęcamy do składania wniosków. Najlepsze z nich otrzymać mogą dotację w wysokości do 5000 zł.

Nabór wniosków potrwa do dnia 16.07.2015 r., do godz. 15.00 (Uwaga! Liczy się data wpływu wniosku do siedziby Operatora, tj. Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich).

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją konkursową dostępną tutaj.


Zapraszamy do udziału w konkursie!!!

Projekt OdDOLNY ŚLĄSK, realizowany przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w partnerstwie z Fundacją „Wrzosowa Kraina”, dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.